Pilkington NSG Group otworzył drzwi dla rodzin pracowników. Było zwiedzanie zakładu i piknik z atrakcjami

  • 06.07.2019, 18:07 (aktualizacja 06.07.2019, 19:28)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Pilkington NSG Group otworzył drzwi dla rodzin pracowników. Było zwiedzanie…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Produkcją szkła zajmują się od 1826 roku. Pilkington NSG Group to jeden z największych na świecie producentów szkła, którego proces produkcyjny odbywa się w 30 krajach na czterech kontynentach. W ramach zorganizowanego Dnia Otwartego swoje drzwi dla rodzin pracowników otworzył zakład w Sandomierzu.

W sobotę sandomierski Pilkington NSG Group odwiedziło prawie 500 osób.  To właśnie wtedy  najbliżsi zespołu pracowników mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca na linii produkcyjnej oraz jak powstaje szkło i inne produkty szklane, które trafiają do 105 krajów na całym świecie. A było co oglądać. Największe wrażenie z pewnością robiły olbrzymie maszyny, komin i piec, który nigdy zgasnąć nie może. 


Dyrektor operacyjny Pilkington Polska, Jerzy Baran wyjaśnia, że inicjatywa takiej formy integracji z pracownikami i ich rodzinami nie jest nowością, jednak parę zmian w dotychczasowej formule takiego wydarzenia wprowadzono. Przede wszystkim zmieniło się to, że odbywa się w siedzibie zakładu. 


A taka forma spotkania integracyjnego spodobała się każdemu. Jak mówili pracownicy przez lata właśnie takich spotkań brakowało. 


Pilkington NSG Group  jest jednym z największych pracodawców w regionie. W Sandomierzu pracę znalazło pół tysiąca osób. W całej Polsce NSG Group zatrudnia ponad 4000 pracowników. Jak wyjaśnia Jerzy Baran zatrudnienie w Sandomierzu na przestrzeni ostatnich lat znacznie się zwiększyło.


Podczas sobotniego Dnia Otwartego nie tylko na dorosłych czekały niespodzianki. Najmłodsi również mieli zapewnioną moc atrakcji. Były konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz olbrzymie bańki mydlane i wata cukrowa. Każdy mógł również posmakować pysznych przekąsek z grilla i słodkich przysmaków.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (22)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 03.12.2019, 00:36
Szkoda ze rodzina dyrektora nigdy nie widziała zakładu i sposoby produkcji szkła!!!

Pozostałe