×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

Królowa Jadwiga przybyła do Sandomierza. Jarmark Jagielloński i widowiska historyczne odbyły się w weekend

  • 08.07.2019, 12:00
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Królowa Jadwiga przybyła do Sandomierza. Jarmark Jagielloński i widowiska…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Pod znakiem Królowej Jadwigi i rycerstwa minął miniony weekend w Królewskim Mieście. Jarmark Jagielloński do Sandomierza ściągnął tłumy mieszkańców i turystów. Setki osób obejrzało sobotnie widowisko historyczne „Salve Regina” – wizyta Królowej Jadwigi a Rynek Starego Miasta wypełniły liczne stoiska.

Jarmark Jagielloński to wyjątkowe wydarzenie promujące kulturę rycerską i mieszczańsko – kupiecką z udziałem braci rycerskiej, rękodzielników oraz licznych pasjonatów rekonstrukcji historycznej. Jednym z głównym punktów weekendowego wydarzenia było widowisko „Salve Regina”, podczas którego na sandomierską starówkę w konnej asyście przybyła królowa Jadwiga wraz z dworem i wojskami. Jak wyjaśnia kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, Karol Bury inscenizacja jest żywą lekcją historii, odzwierciedlającą prawdziwe historyczne wydarzenia. Jak dodaje Królowa Jadwiga kilkakrotnie przebywała w Sandomierzu, a w miejscowym Muzeum Diecezjalnym do dziś znajdują się jej zabytkowe rękawiczki. 


Program wydarzenia był bardzo bogaty. W ramach imprezy w Sandomierzu odbywały się inscenizacje historyczne, pokazy walk rycerskich, tańca dawnego, pokazy rzemiosł dawnych oraz koncerty muzyczne. Na rynku zgromadzili się również wystawcy, którzy prezentowali swój znakomity dorobek. 


W ramach Jarmarku Jagiellońskiego w Sandomierzu odbywał się także turniej rycerski na cześć Królowej Jadwigi. Na placu Jana Pawła II miały miejsce widowiskowe pokazy artylerii i broni palnej z XVI wieku.


Przez dwa dni każdy, kto chciał mógł uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach tworzenia instrumentów ludowych z gliny. W ramach wydarzenia każdy dzień zwieńczył koncert. W sobotę wieczór umilił zespół Nivel, natomiast niedziela zakończyła się koncertem polskiego zespołu folkowego Kapela Brody.  

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe