Królowa Jadwiga przybyła do Sandomierza. Jarmark Jagielloński i widowiska historyczne odbyły się w weekend

  • 08.07.2019, 12:00
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Królowa Jadwiga przybyła do Sandomierza. Jarmark Jagielloński i widowiska…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pod znakiem Królowej Jadwigi i rycerstwa minął miniony weekend w Królewskim Mieście. Jarmark Jagielloński do Sandomierza ściągnął tłumy mieszkańców i turystów. Setki osób obejrzało sobotnie widowisko historyczne „Salve Regina” – wizyta Królowej Jadwigi a Rynek Starego Miasta wypełniły liczne stoiska.

Jarmark Jagielloński to wyjątkowe wydarzenie promujące kulturę rycerską i mieszczańsko – kupiecką z udziałem braci rycerskiej, rękodzielników oraz licznych pasjonatów rekonstrukcji historycznej. Jednym z głównym punktów weekendowego wydarzenia było widowisko „Salve Regina”, podczas którego na sandomierską starówkę w konnej asyście przybyła królowa Jadwiga wraz z dworem i wojskami. Jak wyjaśnia kasztelan Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, Karol Bury inscenizacja jest żywą lekcją historii, odzwierciedlającą prawdziwe historyczne wydarzenia. Jak dodaje Królowa Jadwiga kilkakrotnie przebywała w Sandomierzu, a w miejscowym Muzeum Diecezjalnym do dziś znajdują się jej zabytkowe rękawiczki. 


Program wydarzenia był bardzo bogaty. W ramach imprezy w Sandomierzu odbywały się inscenizacje historyczne, pokazy walk rycerskich, tańca dawnego, pokazy rzemiosł dawnych oraz koncerty muzyczne. Na rynku zgromadzili się również wystawcy, którzy prezentowali swój znakomity dorobek. 


W ramach Jarmarku Jagiellońskiego w Sandomierzu odbywał się także turniej rycerski na cześć Królowej Jadwigi. Na placu Jana Pawła II miały miejsce widowiskowe pokazy artylerii i broni palnej z XVI wieku.


Przez dwa dni każdy, kto chciał mógł uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach tworzenia instrumentów ludowych z gliny. W ramach wydarzenia każdy dzień zwieńczył koncert. W sobotę wieczór umilił zespół Nivel, natomiast niedziela zakończyła się koncertem polskiego zespołu folkowego Kapela Brody.  

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe