Największa charytatywna impreza w regionie już za nami. „Podaruj Dzieciom Słońce” do Klimontowa przyciągnęło tłumy

  • 09.07.2019, 13:31
  • STV
Największa charytatywna impreza w regionie już za nami. „Podaruj Dzieciom…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już po raz 24 w Klimontowie w niedzielę odbyło się wydarzenie z akcją charytatywną w tle, czyli „Podaruj Dzieciom Słońce”. Całkowity dochód z prowadzonej akcji zostanie przeznaczony Fundacji „Szlachetne Anioły” na wyposażenie klasopracowni mini codzienności w Szkole Podstawowej Specjalnej w Klimontowie.

Wójt Marek Goździewski zapewnia, że w Klimontowie ta impreza jest już tradycją. Tegoroczna formuła wydarzenia została nieco zmieniona, jednak integracyjny charakter najważniejszy element tej akcji pozostał.

Do tej pory w ramach wydarzenia pomoc finansową otrzymały dzieci z ubogich rodzin. Tegoroczna edycja skierowana była również na szczytny cel. Tym razem jednak zebrane podczas akcji pieniądze trafią do Fundacji „Szlachetne Anioły”.

Tomasz Ferens z Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie wrócił natomiast pamięcią do tego, co było kilkanaście lat temu, kiedy to zrodziła się szczytna idea takiego wydarzenia.

W ramach corocznych imprez charytatywnych pomoc trafiła do ponad 800 dzieci z terenu gminy. Jak dodaje Tomasz Ferens przez dwadzieścia cztery lata niejednokrotnie zdarzało się tak, że wyjazd organizowany i sfinansowany z pieniędzy, które udało się zebrać był jedyną odskocznią dla dzieci, których los nie był w stanie hojnie obdarować.

Wydarzenie rozpoczęło się tuż przed południem o godzinie 10.00 na Stadionie LKS Klimontowianka sportowymi rozgrywkami, które odbyły się w ramach XXIV Wakacyjnego Turnieju Drużyn Dobrych Serc w Piłce Nożnej o „Puchar Dziecka”. W turnieju zmierzyło się siedem drużyn: „Pogoń Byszówka”, „Oldboys Przyjaciele Dzieciom”, „Sami Swoi 1”, „Sami Swoi 2”, „Klimontowianka Junior Młodszy”, „Chłopaki Bodżana”, „Alchemicy”. Po kilkugodzinnych rozgrywkach na podium stanęli piłkarze z drużyny Sami Swoi 1.

Wieczorem rozpoczął się blok artystyczny oraz konkursy z nagrodami. Na scenie podczas koncertu „Gramy, Śpiewamy, Tańczymy, aby Podarować Dzieciom Słońce” prezentowały się formacje z Gminnego Ośrodka Kultury. Nie zabrakło również konkursów i zabaw edukacyjnych z nagrodami oraz loterii fantowej.

W programie znalazły się również występy studia wokalnego z MGOKiS w Koprzywnicy, zespołu „Sidus” z Połanieckiego Centrum Kultury oraz koncertu Lidii Jurek z zespołem „Jagoda” z GCK w Grębowie.

Milusińscy miłe pełne wrażeń chwile mogli spędzić w wesołym miasteczku. Każdy mógł również posmakować smakołyków na stoiskach cateringowych i zakupić coś podczas organizowanego kiermaszu.

Niedzielną imprezę zwieńczyła zabawa taneczna z zespołem „Pokolenia” oraz DJ-em.

stv_html

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe