Wojewoda na sesji Rady Powiatu Sandomierskiego. Miasto i powiat z dofinansowaniem na modernizację dróg i chodników

  • 16.07.2019, 12:38
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Wojewoda na sesji Rady Powiatu Sandomierskiego. Miasto i powiat z dofinansowaniem
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ubiegła sesja Rady Powiatu w Sandomierzu z pewnością nie należała do standardowych i zapisanych w podstawowym schemacie spotkań radnych. Podczas właśnie wtorkowej sesji odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę chodników w Sandomierzu, którą osobiście na spotkanie radnych przywiozła Wojewoda Świętokrzyski, Agata Wojtyszek. 

Wspólnie z wojewodą umowę podpisali, starosta sandomierski Marcin Piwnik i burmistrz Marcin Marzec. W ramach zawartej umowy w Sandomierzu zostaną przebudowane chodniki na ul. Mickiewicza. Nową nawierzchnię zyskają chodniki na odcinku 700 metrów od ronda przy komendzie Państwowej Straży Pożarnej do skrzyżowania z ulicą Armii Krajowej oraz od Hotelu Grodzki po siedzibę sądu. Stara kostka zostanie ponownie zagospodarowana, aby mogła służyć w innych miejscach. 


Ta konkretna inwestycja wyniesie ponad milion złotych a planowane jej zakończenie ma nastąpić pod koniec sierpnia. Jak powiedziała Agata Wojtyszek, roboty na sandomierskich drogach i chodnikach już są w trakcie, dlatego podpisanie umów jest tylko formalnością. 


- Dziś podpisujemy umowy, firmy wybrane, a budowy rozpoczęte, tak praktykujemy, aby nie aneksować umów wielokrotnie - powiedziała wojewoda.


Podczas ostatniej sesji wojewoda przekazała również pieniądze na remont ulicy Cieśli i Maciejowskiego. Za wsparcie podziękował burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, który przyznał, że dobra współpraca służy dobru mieszkańców. 
 
Podobnego zdania był również starosta Marcin Piwnik, który podziękował za wsparcie w realizowaniu tak ważnych inwestycji. Jak powiedział ma nadzieję, że z biegiem czasu takich inwestycji będzie coraz więcej. 


Po uroczystym podpisaniu umów przyszedł czas na kolejne podpunkty sesji. W programie sesji Rady Powiatu znalazło się pięć ważnych uchwał. Jedną z nich była uchwała zmieniająca dotychczasowe zadania, na realizację których środki przeznacza Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Radni powołali również komisję, która przeprowadzi konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu. 


Zmieniona została również nazwa sandomierskiego Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Sesję radni zakończyli podjęciem uchwały o zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz tegorocznym budżecie.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe