Czerpią z "etno". W Obrazowie dzieje się

  • 17.07.2019, 16:21
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Czerpią z "etno". W Obrazowie dzieje się
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy! Dosłownie wszyscy, którzy chcą rozwijać swoje pasje w Obrazowie mogą to zrobić! Już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna realizuje ciekawy projekt. Tym razem jest to „Świętokrzyski ETNO-dizajn”, który przez najbliższe kilka miesięcy zapełni czas wolny uczestnikom tego ciekawego projektu.

Pomysł na projekt był prosty i ciekawy. Na jego realizację Gminna Biblioteka Publiczna w Obrazowie zdobyła finansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019. A zamierzenie jest jedno. Inspirować się sztuką ludową i ujmować ją we współczesnych kontekstach i formach. 


Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo w tym ciekawym projekcie z pewnością nie będzie żałował. W ramach inicjatywy realizowane są ciekawe warsztaty, których wachlarz jest bardzo szeroki. Warsztaty tkackie, ceramiczne, sztuk zdobniczych oraz krawieckie, to tylko namiastka tego co będzie się działo przez najbliższe kilka miesięcy. Odbędą się też warsztaty druku 3D i grafiki komputerowej oraz fotograficzne. W programie projektu są również lekcje muzealne i biblioteczne. 


Projekt swoją obecnością wzbogacają członkinie z zaprzyjaźnionego stowarzyszenia Akademii Kobiet Twórczych, które swoją cegiełkę szczególnie dokładają podczas zajęć krawieckich. W planach warsztatów krawieckich jest stworzenie całej kolekcji. 


Ciekawą projektową inicjatywę wspiera również gospodarz gminy, wójt Krzysztof Tworek, który uważa, że realizacja takich projektów ma wiele pozytywnych stron. Jedną z nich jest chociażby integracja mieszkańców i promocja gminy.


Zajęcia odbywają się nie tylko w GBP w Obrazowie, ale również w poszczególnych filiach bibliotecznych w Świątnikach i Kleczanowie.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe