W Sandomierzu są wolne miejsca w szkołach średnich. Nie ma powodów do zmartwień

  • 18.07.2019, 12:43
  • STV
W Sandomierzu są wolne miejsca w szkołach średnich. Nie ma powodów do…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Brak wolnych miejsc w szkołach średnich dał o sobie znać w całej Polsce. Za nami pierwszy etap rekrutacji uczniów do liceów i techników. Niestety tysiące uczniów w kraju nie dostało się do wymarzonych szkół ze względu na brak miejsc. Jednak w naszym regionie jak zapewnia Janusz Suszyna, naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu sytuacja nie jest zła. Nabór do szkł przebiega bez żadnych przeszkód.

Na ten moment szkoły średnie w powiecie sandomierskim dysponują wolnymi miejscami, ponieważ zarówno licea ogólnokształcące, jak i technika oferują większą liczbę miejsc od dotychczas złożonych oryginalnych świadectw, których termin składania upływa już 24 lipca.

Do tej pory oryginalne świadectwa do sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych złożyło 1050 uczniów, tymczasem placówki były przygotowane na przyjęcie 1470 uczniów.

Zainteresowanie ofertą poszczególnych szkół jest bardzo różnorodne. Jednak jak wyjaśnia Janusz Suszyna, większość uczniów wybiera szkoły techniczne i zawodowe.

Kryterium punktowe do sandomierskich wynosiło 110 punków, do techników 90 punktów.

Jak dotąd w Sandomierzu najwięcej oryginalnych świadectw, aż 250 wpłynęło do Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących - budowlanki. Dużym powodzeniem cieszy się również Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich oraz II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki i I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum.

stv_html

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe