Odznaczenia, wyróżnienia i awanse. Sandomierska Policja obchodziła swoje święto.

  • 23.07.2019, 18:22
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Odznaczenia, wyróżnienia i awanse. Sandomierska Policja obchodziła swoje…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

To właśnie dzięki nim czujemy się bezpiecznie. Podczas swojej służby niejednokrotnie narażają swoje życie i zdrowie. Mowa o policjantach, którzy wczoraj w Sandomierzu obchodzili swoje święto. W ramach obchodów Powiatowego Dnia Policji wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

Uroczyste i wyjątkowe było minione święto policji w Sandomierzu. Wyjątkowe, ponieważ oprócz tradycyjnych obchodów świętowano również 100 – lecie sandomierskiej Policji. 
Poniedziałkowe Powiatowe Święto Policji w Sandomierzu rozpoczęło się mszą świętą w katedrze z udziałem i pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Następnie policyjny orszak przeszedł na dziedziniec Zamku Królewskiego. To tu wręczane były mianowania na wyższe stopnie i odznaczenia. Łącznie w całym sandomierskim garnizonie nagrody i  wyższe stopnie otrzymało ponad 40 policjantów. 


Policjanci dostali wyróżnienia odznakami „Zasłużony Policjant”, które otrzymali od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Złota Odznakę otrzymał Komendant Powiatowy Policji inspektor Dariusz Chmielowiec. Srebrna Odznaka trafiła natomiast do  zastępcy komendanta nadkomisarz Wojciecha Szymczaka. Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał nadkomisarz Piotr Smoliński.


Swoje nagrody wręczyli także wyróżniającym się policjantom starosta sandomierski, Marcin Piwnik oraz burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec. 


Podczas uroczystości wyjątkowym momentem było również wyróżnienie biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, któremu za wieloletni wkład w działalność prewencyjną na rzecz bezpieczeństwa wręczono statuetkę „Bądź jak Ojciec Mateusz”.


Ostatnim punktem sandomierskich obchodów  była konferencja, która  odbyła się w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego. Spotkanie konferencyjne, które poprowadził komendant Dariusz Chmielowiec poświęcone było 100 – leciu sandomierskiej policji. W ciekawej prezentacji zawarta była historia policjantów z czasów międzywojennych. W trakcie konferencji zaprezentowano również wydawnictwo „100 lat sandomierskiej Policji. Dziedzictwo i współczesność”, którego pomysłodawcą również był komendant Dariusz Chmielowiec. Jak powiedział na wstępie chciał przypomnieć najważniejsze postacie oraz wydarzenia mające wpływ na rozwój sandomierskiej policji.


Obchodom towarzyszyła prezentacja wystawy „Służba przedwojennych policjantów w powiecie sandomierskim”, którą jeszcze przez kilkanaście dni, będzie można oglądać w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe