Niezwykła atrakcja historyczna na dziedzińcu zamku. Wirtualna rzeczywistość do czwartku gości w Sandomierzu

  • 28.07.2019, 14:20
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Niezwykła atrakcja historyczna na dziedzińcu zamku. Wirtualna rzeczywistość...
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przez kilka następnych dni w Sandomierzu każdy, kto będzie chciał „Zanurzyć się w historii” będzie mógł to zrobić. Na mieszkańców i odwiedzających Królewskie Miasto czeka specjalna kopuła, która dzięki specjalnej technologii zabiera w niezwykłą wirtualną podróż po historii. A wszystko dzięki inicjatywie Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”, który do czwartku będzie gościł na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa" to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa" przestrzeń, w której można z pomocą specjalnej technologii Virtual Reality w niezwykły sposób odkryć historię. Wszystko dzieje się w sferycznej kopule, gdzie znajduje się piętnaście obrotowych foteli. Podczas seansu specjalna technologia przenosi nas w czasy powstania warszawskiego, gdzie wspólnie z powstańcami możemy uczestniczyć i zmierzyć się z biegiem tragicznych wydarzeń. Możemy odbyć również rejs po Atlantyku linowcem MS „Piłsudski”, podczas której odkryjemy eleganckie wnętrza statku, który był dumą międzywojennej Polski. 


Stworzenie takiej inicjatywy i realizacja pomysłu była możliwa w ramach programu „Niepodległa”. Jak dodaje Anna Osiadacz z Fundacji Koncept Kultura taka kapsuła była długo wyczekiwanym marzeniem organizacji. 


Wojciech Kirejczyk, zastępca dyrektora Programu „Niepodległa” wyjaśnia, że Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” wpisał się swoją inicjatywą w ogólnopolski Program „Niepodległa”. Jak dodaje potrzebę lokalnego świętowania 100 – lat odzyskania przez Polskę Niepodległości wykazały również badania, które prowadzone były w ramach projektu. 


Sandomierz jest jednym z siedmiu miast, który wpisał się w koncepcję właśnie takiego projektu. Burmistrz Marcin Marzec, który wziął udział w premierowym pokazie przyznał, że to cenna inicjatywa, która przedstawia nowoczesne i innowacyjne podejście do historii. 


W pierwszym seansie uczestniczył również dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, który przyznaję, że taką lekcję historii powinien przeżyć każdy. 


Oprócz Sandomierza w tegoroczne wakacje Wirtualny Teatr Historii odwiedzi jeszcze Warszawę, Szczecin, Darłowo, Zamość, Gdynię i Zakopane. Wirtualne pokazy są bezpłatne i odbywają się przez kilka godzin dziennie. Rezerwację seansu na konkretną ilość miejsc można dokonać pod adresem: www.konceptkultura.pl. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe