Firma w upadłości, wały rozkopane, milionowe straty podwykonawców i strach mieszkańców o swój dobytek

  • 03.08.2019, 15:08 (aktualizacja 03.08.2019, 15:09)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Firma w upadłości, wały rozkopane, milionowe straty podwykonawców i strach...
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mała miejscowość, kilkumilionowa inwestycja i olbrzymie problemy - tak w kilku słowach można określić obecną sytuacje w Andruszkowicach w powiecie sandomierskim. To właśnie tam prowadzona była inwestycja związana z zadaniem „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza”. Była, ponieważ inwestycja została przerwana, rowy rozkopane a mieszkańcy wciąż patrzą w niepewną przyszłość swoich domowych gospodarstw, które podczas ulewnych deszczy mogą zostać podtopione.

W piątek na moście w Andruszkowicach spotkali się mieszkańcy tej i okolicznych miejscowości, którzy w obecności władz powiatu i miasta Sandomierz apelowali o pomoc.
W gronie zgromadzonych znaleźli się również poszkodowani przedsiębiorcy z regionu, czyli podwykonawcy prac, które obecnie zostały przerwane, a za które niestety nie otrzymali swojego wynagrodzenia, ponieważ firma Energopol Szczecin, która była głównym wykonawcą zadania, zgłosiła wniosek o upadłość.  


Wykonawcy szukają pomocy wszędzie. W ostatnim czasie złożyli wniosek do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z prośbą o wyjaśnienie sytuacji i pomoc w odzyskaniu swoich należności. Niestety jak dowiedzieli się z otrzymanej odpowiedzi pieniędzy prawdopodobnie nie da się odzyskać. Wartość całych należności oscyluje w granicy 3 milionów złotych. 
W piątkowej konferencji wzięli udział m.in. starosta sandomierski Marcin Piwnik oraz burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, którzy zgodnie zapewniają, że inwestycja jest jedną z najważniejszych zadań inwestycyjnych, które należy wykonać. Podczas spotkania obiecali także swoje wsparcie w tej trudnej i nieciekawej sytuacji zarówno dla mieszkańców jak i poszkodowanych przedsiębiorców. 


Powagę sytuacji i swoje wsparcie zagwarantował również europoseł Adam Jarubas. 


W tej sprawie jest wiele pytań, jednak  jeszcze wielu odpowiedzi ciągle brak. Wątpliwości cały czas narastają, a konflikt rośnie. Czy uda się pokonać te problemy i zrealizować inwestycję, która pozwoli mieszkańcom i poszkodowanym przedsiębiorcom ponownie z nadzieją spojrzeć w przyszłość i stanąć na nogi? O tym,  przekonamy się z biegiem najbliższych miesięcy.  Kolejne spotkanie w tej sprawie, tym razem odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu w najbliższy wtorek, 6 sierpnia o godzinie 11.00. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe