Prawie 7 tysięcy złotych zebrane dla Patryka Zawidzkiego. Wyjątkowy mecz odbył się w niedzielę

  • 06.08.2019, 15:54
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Prawie 7 tysięcy złotych zebrane dla Patryka Zawidzkiego. Wyjątkowy mecz…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Niedziela w Sandomierzu, tym razem minęła pod znakiem kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem Sandomierzanie połączyli siły dla Patryka Zawidzkiego, który po poważnym podtopieniu zapadł w śpiączkę.

Leczenie i rehabilitacja Patryka pochłania bardzo dużą ilość pieniędzy. Jednak rodzina i przyjaciele nie załamali rąk. Zmobilizowali siły, aby po raz kolejny pokazać, że warto, można i trzeba pomagać. W niedzielę kwestowali wszyscy. Wiślacy, mundurowi, motocykliści i chętni wolontariusze. Anna Zybała, współorganizatorka akcji, twierdzi, że sandomierzanie po raz kolejny pokazali swoje otwarte serca. 


W ramach niedzielnego wydarzenia na stadionie odbywał się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. A wszystko za sprawą wiślaków, którzy w sportowy sposób włączyli się do organizowanej akcji pomocy dla Patryka. Jak mówił Sławomir Gągorowski, wiceprezes klubu Wisły, sportowcy chętnie włączają się w tego typu akcje, żeby pokazać różne formy pomocy a klub sandomierskich piłkarzy również nie po raz pierwszy przyłączył się do takich wydarzeń.  


Oprócz wiślaków w turnieju zagrali również strażacy oraz wojskowi. Niezawodnie jak zawsze spisali się również motocykliści z całego regionu. 


Justyna Chmiel, siostra Patryka Zawidzkiego, która również kwestowała nie ukrywała wzruszenia, że tak duża liczba osób chce pomóc wpłacając symboliczne cegiełki. 


Jak dodaje dotychczasowe leczenie Patryka przynosi zdumiewające efekty, dlatego to nie ostatnia akcja charytatywna, która będzie właśnie jemu dedykowana. Planowane są koncerty, licytacje i kolejne mecze. 


Koniec meczu nie oznaczał jednak końca wydarzenia. Druga część akcji odbyła się w ramach pikniku rodzinnego. To właśnie podczas tej części akcji plac rekreacyjny przy ul. Żółkiewskiego wypełnił się atrakcjami dla całych rodzin. 


W ramach wydarzenia udało się zebrać prawie 7 tysięcy złotych. Mimo, że niedzielna akcja już się zakończyła, każdy ma szansę wesprzeć Patryka Zawidzkiego. Można to zrobić za pośrednictwem fundacji SEDEKA bądź wpłacając pieniądze przez portal siepomaga.pl z dopiskiem „Budzimy Patryka Zawidzkiego”. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe