Zaniedbane wały także w prawobrzeżnym Sandomierzu. Czy miasto jest bezpieczne?

  • 07.08.2019, 11:11
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Zaniedbane wały także w prawobrzeżnym Sandomierzu. Czy miasto jest bezpieczne?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O problemach związanych z firmą Energopol Szczecin, wykonawcą inwestycji w ramach zadania „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza” mówiliśmy już wcześniej. Dramatyczna sytuacja w Andruszkowicach to nie jedyny taki problem w regionie. Zła sytuacja wałów, rowów melioracyjnych i prac związanych z inwestycją daje o sobie znać również w Sandomierzu.

Andrzej Bolewski, radny miejski wyjaśnia, że inwestycja prowadzona przez Energopol Szczecin, w prawobrzeżnej części Sandomierza została przerwana, a zaniedbania z tym związane niestety mogą prowadzić do tragedii. W sytuacji długotrwałych ulewnych deszczy może zostać poszkodowanych nawet pięć tysięcy mieszkańców tej części miasta. Jak dodaje radny zagrożone są również przedsiębiorstwa i gospodarstwa. 


Obawy o bezpieczeństwo mieszkańców wyraził również burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec. 


Przypomnijmy, że firma Energopol Szczecin była głównym wykonawcą zadania „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza”. Niestety w trakcie prowadzonych prac firma złożyła wniosek o upadłość, pozostawiając swoich podwykonawców bez dalszego finansowania. Wartość całych należności oscyluje w granicy 3 milionów złotych. Opiekę nad inwestycją sprawuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe