Konferencja prasowa PGKiM w Sandomierzu: Będzie modernizacja zbiornika na ścieki. W obecnej sytuacji zagrażał on katastrofą ekologiczną

  • 07.08.2019, 12:00 (aktualizacja 07.08.2019, 12:03)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Konferencja prasowa PGKiM w Sandomierzu: Będzie modernizacja zbiornika…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sandomierskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zmodernizuje zbiornik na ścieki. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych kilku tygodni. Na modernizację zbiornika PGKiM przeznaczy 800 tysięcy złotych. Remont jest możliwy, dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Codziennie przez zbiornik przepływa około 4 tys. metrów sześciennych ścieków. Piotr Sołtyk – prezes PGKiM w Sandomierzu wyjaśnia, że przez 23 lata zbiornik nie przechodził żadnych modernizacyjnych prac, a jak wykazała niezależna ekspertyza stan zbiornika jest fatalny. 


W przypadku nieprzeprowadzenia prac remontowych zbiornika dalsze jego użytkowanie mogłoby grozić katastrofą budowlaną i ekologiczną. 


- Eksploatowanie tego obiektu grozi katastrofą budowlaną, a to się wiąże z katastrofą ekologiczną, stąd decyzja o jego pilnym remoncie - mówi Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu - Remont zbiornika buforowego gromadzącego ścieki potrwa do połowy września i poprawi bezpieczeństwo gospodarki wodno - ściekowej w mieście.


Aspekt bezpieczeństwa mieszkańców, które po wykonaniu tej inwestycji znacznie się poprawi podkreślał podczas wczorajszej konferencji również burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec. 


- Oczyszczalnia ścieków to proces istotny tak samo jak dostarczanie wody dla mieszkańców. Cieszę się, że takie inwestycje w Sandomierzu pojawiają się. Inwestycje, których nie było w poprzednich latach – mówi Marcin Marzec, burmistrz.


O tym, że realizowana inwestycja jest bardzo ważna i potrzebna mówił również Wojciech Czerwiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Sandomierzu. Tomasz Przyłucki, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji zapewnia, że prace remontowe nie zakłócą gospodarki ściekowej na terenie miasta. 


W zbiorniku magazynowane są ścieki, przed oczyszczeniem. Podczas prac wymienione zostaną ściany zbiornika, odnowione będzie dno i aparatura dopływowa, łącznie z komorą czerpną, gromadzącą ścieki napływające z miasta.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe