Sandomierz stawia na ekologię! W mieście planowana jest ciekawa akcja informacyjno – edukacyjna dla dzieci i młodzieży

  • 07.08.2019, 17:07
  • STV | Telewizja Sandomierz
Sandomierz stawia na ekologię! W mieście planowana jest ciekawa akcja informacyjno – edukacyjna dla dzieci i młodzieży Fot. Urząd Miejski w Sandomierzu Sandomierz stawia na ekologię! W mieście planowana jest ciekawa akcja informacyjno – edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Podziel się:

Oceń:

W ramach ekologicznej akcji planowane są warsztaty ekologiczne i eko piknik dla dzieci i młodzieży. Po raz drugi odbędzie się również „Sandomierski Dogtrekking Wiśniowy”. Cykl spotkań ma zwiększyć świadomość na temat gospodarki odpadami komunalnymi, w tym selektywnej zbiórki odpadów, na terenie Sandomierza.

Jesień i zima w Sandomierzu będzie wyjątkowo ekologiczna. W Sandomierzu w ramach planowanych akcji odbędzie się szereg wydarzeń o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W ramach wspomnianych działań mają odbyć się: warsztaty ekologiczne dla najstarszych grup przedszkolnych jednostek publicznych i niepublicznych, eventy dla dzieci i młodzieży z sandomierskich szkół podstawowych oraz piknik ekologiczny dla wszystkich mieszkańców Sandomierza podczas wydarzenia pn. „II Sandomierski Dogtrekking Wiśniowy”. Dodatkowo planowane jest dostarczenie do mieszkańców Sandomierza ulotek informacyjnych, które wyjaśnią bardziej szczegółowo wprowadzane zmiany. 

Pierwszym wydarzeniem na rozpoczęcie akcji informacyjnej będzie „Piknik ekologiczny”, który odbędzie 22 września w prawobrzeżnej części Sandomierza (ul. Koćmierzów), w ramach „II Sandomierskiego Dogtrekkingu”. Na mieszkańców będą czekały specjalistyczne stanowiska nawiązujące do  idei recyklingu. Podczas Pikniku będzie można m.in.: wytworzyć prąd za pomocą specjalnych rowerów, wykonać ozdoby z eko wikliny, stworzyć eko biżuterię, malować plakaty promujące eko zachowania. Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w grach uczących prawidłowej segregacji odpadów.

Celem organizowanych wydarzeń jest wzrost świadomości na temat gospodarki odpadami komunalnymi, w tym selektywnej zbiórki odpadów, na terenie miasta Sandomierza.

 

STV | Telewizja Sandomierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe