Sołtysi zrzekli się podwyżek, bo radni Koprzywnicy najpierw obniżyli swoje diety, teraz je podnieśli

  • 09.08.2019, 13:43 (aktualizacja 09.08.2019, 13:46)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Sołtysi zrzekli się podwyżek, bo radni najpierw obniżyli swoje diety,…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kilka burzliwych godzin trwała miniona sesja Rady Miejskiej w Koprzywnicy. W trakcie minionego spotkania radni zdecydowali się między innymi na podniesienie swoich diet oraz przesunięcie środków finansowych pomiędzy równie ważnymi inwestycjami.

Tradycyjnie już spotkanie radnych rozpoczął przewodniczący Rady Miejskiej, Marek Kubicki. Po zatwierdzeniu porządku obrad i przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji przyszedł czas na przedstawienie przez burmistrz Koprzywnicy, Aleksandrę Klubińską informacji z realizacji działalności pomiędzy sesjami. Burmistrz podczas swojej wypowiedzi odniosła się również do zarzutów związanych z brakiem realizowanych inwestycji dla mieszkańców i lokalnej społeczności. Argumentując to obszerną listą realizowanych inwestycji oraz projektów inwestycyjnych, o które obecnie samorząd się stara.


Kluczowym oraz najbardziej dyskusyjnym punktem ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koprzywnicy był aspekt ustalenia wysokości diet radnych. W tym właśnie punkcie prezydium rady wyszło z wnioskiem o podwyższenie wynagrodzenia radnym w stopniu adekwatnym do obejmowanej funkcji. Nic nie było by w tym aspekcie dziwnego, gdyby nie to, że radni podczas poprzedniej sesji wyrównali sobie diety do 600 zł, ze względu na niekorzystną sytuację gminy. 


W początkowej propozycji przewodniczącego wynagrodzenie, które miałby co miesiąc otrzymywać podobnie jak jego zastępcy, klarowało się na wysokości 900 zł. Szefowie komisji stałych mieliby co miesiąc otrzymywać kwotę 650 zł. Dieta radnych natomiast nie ulegałaby zmianie i pozostała na poziomie 600 złotych. Niestety ten wniosek przez radnych został odrzucony i szczegółowo przedyskutowany. 


Do dyskusji włączyli się również sołtysi, którzy poprzednio zgodnie z decyzją radnych otrzymali skromne podwyżki do swoich diet. Skromne, bo w wysokości jedynie 30 złotych miesięcznie. Jak deklarowali podczas sesji z czystym sumieniem mogą zrzec się tej kwoty, chociażby na wynagrodzenie prezydium rady. 


Ostatecznie radni przy 12 głosach za, przegłosowali podwyżki. W ramach zwiększenia diet przewodniczący otrzyma 890 złotych, wiceprzewodniczący 800 złotych. Natomiast przewodniczący komisji stałych otrzymają wynagrodzenie w wysokości 630 złotych. 


Radni przegłosowali również zmiany w budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy. Taka decyzja związana jest z przesunięciem 100 000 złotych na inwestycję związaną z kanalizacją. Jak wyjaśniała burmistrz Koprzywnicy środki zostały przekazane z innej ważnej do realizacji inwestycji związanej z modernizacją tarasu i dachu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. 


W punkcie obrad znalazły się również uchwały związane z ustaleniem regulaminu głosowania w wyborach na ławnika oraz głosowanie na ławnika do sądu pracy. 
Czwartkową sesję zakończyły zapytania i wolne wnioski. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zxcvbnm.
Zxcvbnm. 09.08.2019, 19:17
Radni nie powinni tego robic poprostu z dobrej woli? Wszystkim zależy na losie gminy tylko przed wyborami niestety.. i najlepsze jest to że wiedzą ze gmina jest w trudnej sytuacji... troche żal tych ludzi..

Pozostałe