Jarmark Świętego Jacka w Klimontowie. Trzy dni znakomitej zabawy z mnóstwem atrakcji i tłumami odwiedzających

  • 20.08.2019, 13:52 (aktualizacja 20.08.2019, 14:02)
  • Katarzyna Kaszluga
Jarmark w Klimontowie. Tłumy ludzi i masa atrakcji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jarmark na Świętego Jacka tradycyjnie do Klimontowa przyciągnął tłumy. Program imprezy jak co roku wypełniony był atrakcjami po brzegi. Przez trzy dni w Klimontowie dużo się działo. Były tradycyjne dożynki, festyn, zawody sportowe oraz konkursy z nagrodami. Nie zabrakło również gwiazd muzyki oraz atrakcji dla najmłodszych.

W czwartek rozpoczął się trzydniowy Jarmark na Świętego Jacka w Klimontowie. W samo południe w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Józefa odprawiono mszę dziękczynna za tegoroczne plony. Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na stadion Ludowego Klubu Sportowego Klimontowianka. To właśnie tam wszystkich przybyłych gości powitał gospodarz gminy, Marek Goździewski, który tym samym oficjalnie rozpoczął coroczną największą imprezę w regionie. 

Oprócz gwiazd muzyki na scenie nie mogło zabraknąć również innych artystów.  W trakcie Biesiady po Klimontowsku przy akompaniamencie ludowych kapel świętokrzyskich, podkarpackich i śląskich zaprezentowała się Klimontowska Kapela, Zespół Ludowy Ocicanki oraz Kapela z Huty Komorowskiej. W programie znalazły się również muzyczne i taneczne prezentacje podopiecznych Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie. 

Każdy dzień Jarmarku kończył się występem gwiazdy. Organizatorzy w tym roku również nie zawiedli. Na klimontowskiej scenie wystąpił zespół Effekt,  Janusz Laskowski oraz zespół Kombi i Poparzeni Kawą Trzy. 

Dorosłych do łez rozbawił najlepszy parodysta Stan Tutaj. Dzieci także nie narzekały na nudę. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się program „Wesołe Szczurki” podczas którego nie zabrakło tańca oraz zabaw z nagrodami.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych oraz młodzieży cieszyło się także wesołe miasteczko. Prócz dmuchanych zjeżdżalni i kramów z różnymi fantami, były też te nieco bardziej "ekstremalne" maszyny - karuzela, mini rollercoaster czy też diabelski młot. Na miłośników mocnych wrażeń czekał lot helikopterem. Nie zabrakło także degustacji potraw regionalnych przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich. 

Organizatorem Jarmarku na Świętego Jacka jest wójt gminy Klimontów Marek Góździewski, Rada Gminy w Klimontowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie.

 

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe