Kolejne projekty z Budżetu Obywatelskiego. Szkoła Podstawowa nr 3 z nowymi miejscami zabaw dla dzieci

  • 23.08.2019, 17:33 (aktualizacja 23.08.2019, 17:48)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Kolejne projekty z Budżetu Obywatelskiego. Szkoła Podstawowa nr 3 z nowymi…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dwie zewnętrzne siłownie oraz ciekawe miejsce do gier podwórkowych. To projekty, które są już w trakcie realizacji w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego w Sandomierzu.

Od września dzieci uczące się w Szkole Podstawowej nr 3 w Sandomierzu podczas przerw będą mogły zająć czas edukacyjnymi i rozwijającymi grami tuż obok szkoły, ale również w jej wnętrzu. 


To już kolejny projekt, który w ramach takich inicjatyw obywatelskich udało się w tej placówce zrealizować. A jak podkreślił dyrektor szkoły, Grzegorz Socha z zewnętrznego placu do gier mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale wszyscy, którzy właśnie w taki sposób chcą spędzić swój wolny czas. 


A jak można spędzić ciekawie i aktywnie czas w tej właśnie szkole przekonał się dziś na własne oczy burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, który przy okazji ocenił również realizowane inwestycje. 


Budżet obywatelski od kilku lat w Sandomierzu cieszy się sporym rozgłosem wśród lokalnych społeczności i mieszkańców tego miasta. Obecnie w ramach takich obywatelskich inicjatyw realizowane są trzy inwestycje, które zostały wybrane w ubiegłorocznym konkursie. Już niebawem Sandomierzanie będą mieli do dyspozycji dwie zupełnie nowe siłownie zewnętrzne, które powstaną na ulicy Wielowiejskiej oraz Schinzla.  


W połowie września rozpocznie się głosowanie nad kolejnymi projektami, które zostaną zrealizowane w przyszłym 2020 roku.


W ramach poprzednich edycji budżetu obywatelskiego w Sandomierzu powstały nowe place zabaw i miejsca rekreacji dla całych rodzin, zamontowane zostało również energooszczędne oświetlenie oraz poprawione zostały niektóre odcinki dróg. W tegorocznym budżecie miasto na budżet obywatelski zabezpieczyło 375 tysięcy złotych.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe