Dożynki Powiatu Sandomierskiego. W Koprzywnicy rolnicy dziękowali za tegoroczne plony

  • 26.08.2019, 18:00 (aktualizacja 26.08.2019, 21:59)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Dożynki Powiatu Sandomierskiego. W Koprzywnicy rolnicy dziękowali za tegoroczne…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W tym roku gospodarzem Powiatowego Święta Plonów w regionie sandomierskim była Koprzywnica. To właśnie w tym mieście na stadionie sportowym prezentowały się najpiękniejsze wieńce dożynkowe z poszczególnych gmin powiatu. Była również tradycyjna msza dziękczynna a barwny korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta.

Powiat Sandomierski to region, gdzie większość gmin ma charakter wiejski, a spora część mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa. Dlatego właśnie tak ważne jest podtrzymanie tradycji, w której szacunek i  podziękowanie dla rolników stoi na pierwszym miejscu. 


Dożynki to doskonały czas podsumowań, ale również podziękowań w stronę gospodarzy, których podczas minionej uroczystości zabraknąć nie mogło. Jako piersi rolnikom za trud podziękowali Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy i Marcin Piwnik, starosta sandomierski. 


Takie uroczystości to także okazja do zastanowienia się nad wyzwaniami, które czekają na polskie rolnictwo. O tym, jak ważne jest podjęcie długofalowych programów skierowanych do rolników oraz mieszkańców polskiej wsi mówili obecni na uroczystościach posłowie.


Starostami minionego Powiatowego Święta Plonów byli Maria Lachtara, mieszanka Koprzywnicy i Marcin Czuja, rolnik z gminy Obrazów. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego obśpiewania i prezentacji przygotowanych dożynkowych wieńców, które oceniała specjalna komisja konkursowa. Najpiękniejszym wieńcem w konkursie okazał się wieniec przygotowany przez gospodarza tegorocznych dożynek oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzcinie. To właśnie wieniec reprezentujący miasto i gminę Koprzywnica będzie reprezentował powiat sandomierski na Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbędą się w Opatowie. 


Podczas Powiatowego Święta Plonów w Koprzywnicy podsumowany został także powiatowy konkurs "Piękna i Bezpieczna Zagroda Przyjazna Środowisku w 2019 roku" . W gronie wyróżnionych znaleźli się Beata i Karol Sadok z Gór Wysokich, Agnieszka Dorota Osemlak z miejscowości Wnorów, Izabela Sieradzka z Radoszek, Łukasz Zimoląg z Sośniczan.


Dożynki to tradycyjnie również dobra zabawa, której w Koprzywnicy zabraknąć nie mogło. Na przybyłych czekało mnóstwo muzycznych atrakcji, a główną z nich był zespół Baciary. Tym razem stadion nie był  również typowo sportowy, ponieważ dużą jego część wypełniły stoiska wystawiennicze, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych czekało wesołe miasteczko a w nim dmuchańce oraz bańki wodne. Wszyscy mogli natomiast skosztować smakołyków przygotowanych przez okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich i zapoznać się z bogatą ofertą nowoczesnego sprzętu rolniczego. Dożynkom towarzyszyła prezentacja lokalnych firm i instytucji okołorolniczych. 
Święto plonów zakończyła zabawa taneczna z zespołem "NEW VISION".

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe