×
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
JERZY ZYLA
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
MICHAL BRAUN
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
ANDRZEJ SWAJDA
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz
UJK Sandomierz

Wypłaty dla podwykonawców już ruszyły. Kolejne spotkanie z przedstawicielami Wód Polskich w starostwie

  • 10.09.2019, 14:51
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Wypłaty dla podwykonawców już ruszyły. Kolejne spotkanie z przedstawicielami…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Po ostatnim spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu dotyczącym problemowej inwestycji przeciwpowodziowej w Andruszkowicach, która została wstrzymana z powodu upadłości firmy Energopol Szczecin, wydawać się może, że zarówno mieszkańcy, jak również inwestorzy mogą być spokojni o swoje interesy.
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy inwestycji pod nazwą „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza”, która została wstrzymana z powodu upadłości głównego wykonawcy Energopol Szczecin. Prace zostały wstrzymane, wały rozkopane a zaległości finansowe za wykonane usługi dla podwykonawców niespłacone. Tak sytuacja wyglądała jeszcze kilka tygodni temu.
 
Obecnie częściowe wypłaty zaległości finansowych dla podwykonawców i dostawców materiałów na budowę systemu ochrony przeciwpowodziowej Sandomierza już się rozpoczęły. Według zapewnień przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które koordynuje prace na konta poszkodowanych przedsiębiorców trafiła połowa zaległych środków.
 
Z przedstawicielami Wód Polskich spotkali się również poszkodowani inwestorzy, podwykonawcy oraz dostawcy materiałów i poszczególnych usług.
 
W pomoc mieszkańcom i inwestorom włączył się starosta sandomierski, Marcin Piwnik, który na ostatnim spotkaniu podkreślił fakt, że prowadzona inwestycja z uwagi na bezpieczeństwo okolicznych gospodarstw powinna zakończyć się jak najszybciej.
 
Inwestycja finansowana jest ze środków pozyskanych z pożyczki Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy oraz Funduszu Spójności Unii Europejskiej i budżetu państwa.
 
W tej chwili głównym wykonawcą prac inwestycyjnych jest firma Melbud. Prace mają się zakończyć w grudniu 2020 roku. W obrębie zadania realizowane są inwestycje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe miasta Sandomierz oraz okolicznych miejscowości.
 
 
 
 
SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe