Seniorzy i młodzież wspólnie sprzątając zadbali o swoje otoczenie

  • 11.09.2019, 16:27
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Seniorzy i młodzież wspólnie sprzątając zadbali o swoje otoczenie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Olbrzymie worki i czarne rękawice poszły w ruch podczas akcji sprzątania lasu przy drodze łączącej Koprzywnicę z Beszycami i Sulisławicami. To właśnie tam seniorzy ze stowarzyszenia „Tradycja i Przyszłość” wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Niedźwicach połączyli swoje siły i wspólnie zadbali o korzystniejszy wygląd najbliższej okolicy.

Pomysł, aby posprzątać koprzywnicki las pojawił się wśród członków stowarzyszenia „Tradycja i Przyszłość”, które swoją działalność rozpoczęło dopiero w kwietniu tego roku. Organizacja choć młoda na swoim koncie ma już kilka ciekawych inicjatyw i pozyskaną dotacje na projekt „Powiat Sandomierski – nasze najpiękniejsze miejsce w przyrodzie”, dzięki któremu udało się przeprowadzić akcję sprzątania. Stanisław Masternak, wiceprezes stowarzyszenia, przypomniał, że grand na realizację swojego pomysłu pozyskali z Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu w ramach programu "Działaj Lokalnie 2019".


W zorganizowanej akcji najważniejszy był cel, którym było nie tylko sprzątanie, ale również zaszczepienie idei, aby dbać o to, co nas otacza.  


Swoją chęć posprzątania leśnych terenów zgłosiło 50 osób. Spora grupa podzieliła się na dwa zespoły, które sprawnie posprzątały zaniedbany do tej pory teren. W ciągu niecałych dwóch godzin zebrano kilkadziesiąt worków pełnych śmieci. W których jak zauważyli uczestnicy akcji przeważnie królowały szklane butelki oraz puszki i różnego rodzaju plastiki. Dużym zaskoczeniem były również znalezione znicze oraz tablice znaku drogowego. 


Na zakończenie akcji na wszystkich czekały podziękowania i  pyszny grillowy poczęstunek.


Stowarzyszenie „Tradycja i Przyszłość” jest jednym z najmłodszych, jakie zarejestrowano w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu. Zrzesza seniorów z terenu całego powiatu sandomierskiego.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe