Nowe drzewa i krzewy ozdabiają miasto. Zastąpią te schorowane i wycięte

  • 12.09.2019, 13:58 (aktualizacja 12.09.2019, 14:00)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Nowe drzewa i krzewy ozdabiają miasto. Zastąpią te schorowane i wycięte
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dwie ulice w Sandomierzu wzbogaciły się o nowe krzewy. Ulicę 11 Listopada i Puławiaków ozdobiły krzewy tulipanowców.

Od kilku tygodni w całym Sandomierzu trwają nasadzenia nowych drzew i krzewów. Jak wyjaśnia burmistrz, Marcin Marzec młode rośliny zastąpią schorowane drzewa, które zostały wycięte. Tegoroczne nasadzenia wpisują się długotrwały program dotyczący zielonej architektury.


Ulicę 11 Listopada i Puławiaków ozdobiło osiem tulipanowców, które zastąpiły wycięte klony. Zasadzone kilkanaście lat temu drzewa z biegiem lat coraz bardziej utrudniały ruch samochodom stwarzając poważne zagrożenie również dla przechodniów.  


Przez miejskiego architekta zieleni, Anitę Łukawską do nasadzeń została wybrana specjalna odmiana tulipanowców, która jak wyjaśnia jest odporna na choroby, szkodniki oraz warunki klimatyczne. Ich wysokość również będzie znacznie niższa niż wyciętych klonów, które niejednokrotnie dotykały linii energetycznych. 


Władze miasta w przyszłym roku planują kolejne nasadzenia nowych drzew i krzewów. Sandomierz wzbogaci się o następne 20 tulipanowców. W ramach tegorocznego budżetu w Sandomierzu pojawiło się ponad 300 krzewów.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe