Kryptonim "Wilczyce 2019", czyli atak terrorystyczny, wypadek i awaria gazociągu. Wspólne ćwiczenia służb ratowniczych w Wilczycach

  • 13.09.2019, 18:16
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Kryptonim "Wilczyce 2019", czyli atak terrorystyczny, wypadek i awaria…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Atak terrorystyczny na szkołę, pościg za przestępcą, wypadek samochodowy oraz płonąca butla z gazem i niebezpieczna awaria rurociągu gazowego. Tak było wczoraj w Wilczycach. Jednak spokojnie! To tylko coroczne Powiatowe Ćwiczenia Straży Pożarnej.

„Wilczyce 2019” taki kryptonim otrzymały ćwiczenia powiatowe, w których udział wzięły jednostki ochrony przeciwpożarowej oraz powiatowy i gminny zespół zarządzania kryzysowego. Do ćwiczeń zostały zaangażowane również inne służby współdziałające oraz Polska Spółka Gazownicza i Gaz System. 


Choć sytuacje wyglądały bardzo groźnie i poważnie. Na szczęście tym razem były to tylko ćwiczenia. Jednak ćwiczenia bardzo ważne, bo tylko takie działania pozwalają uniknąć pomyłek podczas realnego zagrożenia.


Prowadzonym ćwiczeniom bacznie przyglądał się również Robert Paluch, wójt gminy Wilczyce, który jak  stwierdził służby ratownicze działające w regionie są bardzo dobrze przygotowane, aby w odpowiedni sposób zareagować w sytuacjach zagrożenia.


Podobnego zdania, że region powiatu sandomierskiego może być bezpieczny był starosta sandomierski Marcin Piwnik.


Skala wczorajszych ćwiczeń była ogromna. W ćwiczeniach wzięło udział w sumie dwieście osób i sześćdziesiąt pojazdów. Jak dodaje st. bryg. Robert Sabat, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej to największe ćwiczenia w regionie na których ocenę przyjdzie jeszcze czas. Jednak najważniejszym elementem takich wydarzeń jest propagowanie tzw. „dobrych praktyk”, które można zastosować w przyszłości.


Powiatowe ćwiczenia Straży Pożarnej, w których swoje umiejętności mogą sprawdzić strażacy, ale również inne służby ratownicze odbywają się raz do roku.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe