2. Bieg Szklarski przyciągnął ponad 100 uczestników. Dystans 25 km pokonany w półtorej godziny

  • 18.09.2019, 16:39
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
2. Bieg Szklarski przyciągnął ponad 100 uczestników. Dystans 25 km pokonany…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Druga edycja organizowanego przez NSG Group „Biegu Szklarskiego” cieszyła się dużym powodzeniem. Niedzielne sportowe wydarzenie przyciągnęło prawie stu uczestników, którzy pokonali trudną trasę biegu łączącą dwa zakłady Pilkington Automotive Poland.

Biegowe zmagania rozpoczęły się w siedzibie Pilkington Automotive Poland w Chmielowie. To właśnie stąd wyruszył bieg do Sandomierza, którego trasę można było pokonać na kilka sposobów. Na uczestników czekał bieg indywidualny na dystansie 25 kilometrów lub sztafeta. W ramach wydarzenia dla chętnych organizowany był również marsz nordic walking na dystansie 12 km. Jednak jak na mecie podkreślali sportowcy niezależnie od wybranej opcji pokonania trasy, zmagania łatwe nie były. Mimo zmęczenia wrażenia ze sportowych zmagań były bardzo pozytywne.   


W ramach tegorocznych opłat startowych udało się zebrać 4 tysiące złotych, które zostaną przekazane Miejskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji zarówno 


w Sandomierzu jak i w Tarnobrzegu. Prezes Pilkington NSG Group, Ryszard Jania kibicując sportowcom biorącym udział w sportowych zmaganiach podkreślał integracyjny charakter organizowanego wydarzenia z charytatywnym akcentem w tle. 


W biegu indywidualnym kobiet zwyciężyła Kamila Banaś z Tarnobrzega, wśród mężczyzn najlepszy był Bogdan Zmitrowicz „Zmitek Team Nowa Dęba”. Na mecie sztafety jako pierwsi zameldowali się Mateusz Buryło i Tomasz Wójcik, startujący jako „Waleczni Panowie”. W zawodach nordic walking tryumfowali natomiast Dorota Rejman z UKS Siedleszczany i Jacek Sieroń reprezentujący MOSiR Sandomierz.


Na mecie oprócz okolicznościowych medali na zawodników czekały również nagrody rzeczowe. Z uwagi na powodzenie kolejnej edycji „Biegu Szklarskiego” organizatorzy zapewniają, że również za rok czekają na zgłoszenia. 

 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe