płk pil. Wacław Król patronem ronda przy ul. Baczyńskiego w Sandomierzu

  • 23.09.2019, 13:20
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
płk pil. Wacław Król patronem ronda przy ul. Baczyńskiego w Sandomierzu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Drugie rondo w prawobrzeżnej części Sandomierza w niedzielne przedpołudnie w trakcie oficjalnych uroczystości otrzymało swoją nazwę. Rondo przy ulicy Baczyńskiego będzie nosić imię asa polskiego lotnictwa pułkownika Wacława Króla.

Wygląd i poszczególne elementy ronda odzwierciedlają charakter bohatera niedzielnych uroczystości pułkownika Wacława Króla. Centrum ronda ozdabia oryginalne skrzydło samolotu bojowego z biało-czerwoną szachownicą. 


Obecni na uroczystościach członkowie rodziny, zgodnie podkreślają, że Sandomierz stanowił bardzo ważne miejsce w życiu pułkownika Wacława Króla. Ryszard Król, syn bohatera przyznał, że oprócz niezwykłej podniosłości uroczystość przywołuje również wspomnienia. 


Pomysłodawcami  uhonorowania pułkownika Wacława Króla była sandomierska młodzież. O szczegółach opowiedział nam Jakub Szostek – obecnie przewodniczący sandomierskiej Młodzieżowej Rady Miasta, jeden z inicjatorów akcji.


Sylwetkę bohatera przypomniał burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec, który podziękował również zaangażowanej w inicjatywę upamiętnienia bohaterów II wojny światowej młodzieży. 


W uroczystościach brali udział m.in. przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz mieszkańcy Sandomierza. Oficjalne uroczystości uświetnili swoją obecnością żołnierze 3. Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu jak również muzycy sandomierskiej Orkiestry Dętej.  


Przypomnijmy, że pułkownik Wacław Król w swoim życiu dokonał prawie 290 lotów bojowych i dowodził 302. Dywizjonem Myśliwskim. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (14)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
huta
huta 26.09.2019, 19:55
A PODATKI NASZE POSZLY SIE JEB...
Wspolpłatnik
Wspolpłatnik 23.09.2019, 15:26
I na to idą nasze podatki... Wstyd! Kogo sandomierzanie wybrali?? Nie wstydzicie się za ten wybór? Bale i lokale, zdjęcia i imprezy - a za to wszystko płacicie wy ciemni sandomierzanie.

Pozostałe