Swoje miejsce znaleźli w Sandomierzu. Pracują w korporacji, a jak mówią drzwi otworzyła im znajomość języków

  • 23.09.2019, 13:52
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Swoje miejsce znaleźli w Sandomierzu. Pracują w korporacji, a jak mówią…
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Centrum Usług Wspólnych, które w Sandomierzu powstało w 2012 roku jest wsparciem wszystkich biznesów działających w obrębie firmy Pilkington NSG Group, największego w Polsce producenta szkła. 

To właśnie w tzw. CUW-ie odbywają się wszystkie procesy informatyczne, zakupowe oraz  takie związane z finansami i kadrami. Dyrektor Dominik Rykowski podkreśla jednak, że to nie wszystkie działania jakie wpisują się w codzienną działalność Centrum Usług Wspólnych.  

NSG GROUP
NSG GROUP
NSG GROUP

Przez kilka lat swojej działalności CUW stopniowo się rozwijało. Jak zapewnia, dyrektor tego działu, to jeszcze nie koniec, ponieważ potencjał  Centrum Usług Wspólnych jest olbrzymi. 

W tej chwili CUW zatrudnia ponad 250 osób. Jednak wciąż jest zapotrzebowanie na nowych i otwartych na wyzwania pracowników. Szczególnie cenni są Ci, którzy sprawnie posługują się językami obcymi.  

Historie pracowników, którzy swoje miejsce znaleźli właśnie w Sandomierzu są bardzo różne. Jedni wrócili tutaj po latach, inni podążyli za miłością. Są i tacy, którzy chcieli spróbować czegoś nowego, co niekoniecznie do tej pory było w obrębie ich zainteresowania. A przecież praca w CUW daje taką możliwość. Przykładem jest historia Joanny Bujczenko, która od ponad roku pełni funkcje konsultanta IT.

Równie ciekawą historię posiada Michela Knepper, który do Sandomierza w poszukiwaniu pracy przyjechał aż z Niemiec. 

Swoje miejsce w CUW znalazła również Judyta Kuchnicka, która pracuje jako specjalista ds. księgowości. Wcześniej jednak studiowała pedagogikę. Posłuchajcie tej historii. 

Mateusz Żak, w firmie Pilkington analityk IT,  jednak jak sam o sobie mówi całe życie był humanistą.

Bohaterowie naszego reportażu zgodnie twierdzą, że najważniejsza w pracy Centrum Usług Wspólnych jest otwartość oraz chęć poznawania zawodowych nowości. Ważne są również języki obce, ponieważ firma w swoje produkty zaopatruje 105 krajów na całym świecie.

Jak da się zauważyć CUW to nie tylko praca za biurkiem. To także ciekawe inicjatywy dla społeczności i współpraca z lokalnymi instytucjami. Ostatnim pomysłem są bezpłatne kursy językowe i warsztaty komputerowe dla osób po 50 i 60 roku życia, które w ramach wolontariatu prowadzą pracownicy NSG Group.

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Operator
Operator 10.10.2019, 21:46
😉 Sami Swoi . Obcym wzbroniony😉
Ja
Ja 01.10.2019, 08:27
Do Xc.
Żal Ci 4 litery ściska chyba. Pracowałam tam prawie rok. Pieniądze ok, niesamowity szacunek do człowieka, ludzie z ogromną wiedzą, myślący, szukający nowych rozwiązań, a Pan Dyrektor pewny siebie, dobry, wspaniały człowiek. Życzliwy, pomocny, szanujący ludzi, niezadzierający nosa. Do dziś żałuje, że z przyczyn osobistych musiałam odejść.
xc2
xc2 04.10.2019, 19:48
coz... jakby to powiedziec... pracowalas tam prawie rok :) komentarz sponsorowany? ;)
Xc
Xc 28.09.2019, 18:09
No coz... jakby to powiedziec... prawdziwe korpo robote glupiego i powtarzalna outsourcinguje do hindusow za kiepska jakosc i niska cene. Tutaj, powiedzmy sobie szczerze... biale hindusy za niskie stawki, praca powtarzalna, po prostu jest potrzebny ktos kto umie cos po angielsku, potrafi obsluzyc kompa i pisac na klawiaturze, poza tym sami mowia wprost i oficjalnie o tym :) A ten dyrektor to tak jakby niepewny siebie, zestresowany hehe

Pozostałe