Swoje miejsce znaleźli w Sandomierzu. Pracują w korporacji, a jak mówią drzwi otworzyła im znajomość języków

  • 23.09.2019, 13:52
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Swoje miejsce znaleźli w Sandomierzu. Pracują w korporacji, a jak mówią…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Centrum Usług Wspólnych, które w Sandomierzu powstało w 2012 roku jest wsparciem wszystkich biznesów działających w obrębie firmy Pilkington NSG Group, największego w Polsce producenta szkła. 

To właśnie w tzw. CUW-ie odbywają się wszystkie procesy informatyczne, zakupowe oraz  takie związane z finansami i kadrami. Dyrektor Dominik Rykowski podkreśla jednak, że to nie wszystkie działania jakie wpisują się w codzienną działalność Centrum Usług Wspólnych.  

Przez kilka lat swojej działalności CUW stopniowo się rozwijało. Jak zapewnia, dyrektor tego działu, to jeszcze nie koniec, ponieważ potencjał  Centrum Usług Wspólnych jest olbrzymi. 

W tej chwili CUW zatrudnia ponad 250 osób. Jednak wciąż jest zapotrzebowanie na nowych i otwartych na wyzwania pracowników. Szczególnie cenni są Ci, którzy sprawnie posługują się językami obcymi.  

Historie pracowników, którzy swoje miejsce znaleźli właśnie w Sandomierzu są bardzo różne. Jedni wrócili tutaj po latach, inni podążyli za miłością. Są i tacy, którzy chcieli spróbować czegoś nowego, co niekoniecznie do tej pory było w obrębie ich zainteresowania. A przecież praca w CUW daje taką możliwość. Przykładem jest historia Joanny Bujczenko, która od ponad roku pełni funkcje konsultanta IT.

Równie ciekawą historię posiada Michela Knepper, który do Sandomierza w poszukiwaniu pracy przyjechał aż z Niemiec. 

Swoje miejsce w CUW znalazła również Judyta Kuchnicka, która pracuje jako specjalista ds. księgowości. Wcześniej jednak studiowała pedagogikę. Posłuchajcie tej historii. 

Mateusz Żak, w firmie Pilkington analityk IT,  jednak jak sam o sobie mówi całe życie był humanistą.

Bohaterowie naszego reportażu zgodnie twierdzą, że najważniejsza w pracy Centrum Usług Wspólnych jest otwartość oraz chęć poznawania zawodowych nowości. Ważne są również języki obce, ponieważ firma w swoje produkty zaopatruje 105 krajów na całym świecie.

Jak da się zauważyć CUW to nie tylko praca za biurkiem. To także ciekawe inicjatywy dla społeczności i współpraca z lokalnymi instytucjami. Ostatnim pomysłem są bezpłatne kursy językowe i warsztaty komputerowe dla osób po 50 i 60 roku życia, które w ramach wolontariatu prowadzą pracownicy NSG Group.

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aurelia
Aurelia 22.01.2020, 01:30
Mam pytanie do osób pracujacych w cuw Pilkington Sandomierz: czy praca u Was odbywa się wg standardów dużych korporacji? W sensie procedur, work instructions, dotrzymywania deadline'ow, konieczności nadgodzin? Czy jest duza wielozadaniowosc i bardzo wysokie obłożenie pracą ? Mam na myśli takie, że trudno wyrobić sie z obowiazkami w 8 godzin dziennie? Czy praca generuje bardzo dużo stresu?Czy wstępne szkolenia nowych pracowników są dobrej jakosci? Czy ktos jest odpowiedzialny za wdrozenie nowego pracownika? Czy raczej jest pozostawiony sam sobie? Z góry dzięki za rzetelnie info☺
Operator
Operator 10.10.2019, 21:46
? Sami Swoi . Obcym wzbroniony?
Ja
Ja 01.10.2019, 08:27
Do Xc.
Żal Ci 4 litery ściska chyba. Pracowałam tam prawie rok. Pieniądze ok, niesamowity szacunek do człowieka, ludzie z ogromną wiedzą, myślący, szukający nowych rozwiązań, a Pan Dyrektor pewny siebie, dobry, wspaniały człowiek. Życzliwy, pomocny, szanujący ludzi, niezadzierający nosa. Do dziś żałuje, że z przyczyn osobistych musiałam odejść.
xc2
xc2 04.10.2019, 19:48
coz... jakby to powiedziec... pracowalas tam prawie rok :) komentarz sponsorowany? ;)
Xc
Xc 28.09.2019, 18:09
No coz... jakby to powiedziec... prawdziwe korpo robote glupiego i powtarzalna outsourcinguje do hindusow za kiepska jakosc i niska cene. Tutaj, powiedzmy sobie szczerze... biale hindusy za niskie stawki, praca powtarzalna, po prostu jest potrzebny ktos kto umie cos po angielsku, potrafi obsluzyc kompa i pisac na klawiaturze, poza tym sami mowia wprost i oficjalnie o tym :) A ten dyrektor to tak jakby niepewny siebie, zestresowany hehe

Pozostałe