Marsz w maskach z ratowaniem środowiska w tle

  • 01.10.2019, 19:07
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Marsz w maskach z ratowaniem środowiska w tle
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sobotnim ekologicznym happeningu pod hasłem „My piękne małpy Europy ratujemy Ziemię” sandomierską starówką przeszła ponad setka osób zaopatrzonych w specjalnie przygotowane małpie maski. Wydarzenie miało przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi na degradację środowiska.

Tłumny spacer po sandomierskich ulicach, którego inspiracją była goszcząca już od kilku miesięcy na dolnym dziedzińcu Zamku Królewskiego wystawa Adama Spały ”Piękne Małpy Europy”, miał jedno główne zadanie. Przede wszystkim chodziło o to, aby bardziej dbać o swoje środowisko, które pod wpływem niekorzystnych zdarzeń wywoływanych przez każdego człowieka ulega zanieczyszczeniu. 


Happening został zorganizowany przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu oraz Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie i Fabrykę Porcelany AS Ćmielów. Według Dominika Płazy, dyrektora muzeum i współorganizatora wydarzenia w odbiorze sobotniej akcji liczy się również niestandardowe podejście do sprawy tak ważnej jak ochrona środowiska. 


A o tym, że takie akcje w nietypowym wydaniu są potrzebne i podejście do ekologii  ciągle się zmienia mówią również osoby, które zdecydowały się założyć maskę i wziąć udział w marszu. 
Happening był jednym z elementów akcji „60+ Kultura”. Wystawa autorstwa Adama Spały na dolnym dziedzińcu Zamku Królewskiego dostępna będzie jeszcze do końca października.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe