"Odczarujmy tę roślinę": Piknik, prelekcje i kilkunastu wystawców podczas I Dożynek Konopnych w Sandomierzu

  • 02.10.2019, 14:01 (aktualizacja 02.10.2019, 15:32)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
"Odczarujmy tę roślinę": Piknik, prelekcje i kilkunastu wystawców podczas…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sandomierz konopiom powiedział tak! Na nadwiślańskim bulwarze w Królewskim Mieście po raz pierwszy zorganizowano „Dożynki konopne”, podczas których piętnaście wystawców przez dwa dni prezentowało bogatą ofertę produktów z wykorzystaniem tej magicznej rośliny.
Założenie zorganizowania takiej plenerowej imprezy z konopiami w tle miało na celu przede wszystkim odczarowanie złych stereotypów, które wiążą się z tą rośliną. Jak podkreśla organizatorka wydarzenia, Kamila Dragan, przewodnicząca Stowarzyszenia Pasjonatów i Miłośników Konopi, konopie to nie tylko marihuana medyczna, jednak ten aspekt warto podkreślić.
 
Jakub Kuliberda, członek stowarzyszenia podkreśla również, że częstsza organizacja takich wydarzeń pomoże również zmienić społeczne podejście do osób, które podjęły się leczenia z wykorzystaniem medycznej marihuany.
 
Takie podejście do marihuany popiera także Jarosław Stadnik, jeden z wystawców prezentujących swoje produkty.
 
Podczas dwudniowych „Dożynek konopnych” na bulwarze wiślanym w Sandomierzu wiele się działo. Kilkanaście wystawców prezentowało na przygotowanych stoiskach szerokie zastosowanie konopi. A było co pokazać. Od olejków leczniczych, herbatek, kosmetyków po ubrania i akcesoria, nawet dla naszych czworonożnych przyjaciół.
 
O wykorzystaniu konopi w różnych dziecinach przemysłu mówił Damian Szczegieł.
 
Jak dodaje wystawca, mimo typowo rolniczego terenu w regionie zainteresowanie uprawą konopi nie jest jeszcze duże. Jak zauważa powodem może być słaba edukacja rolników w kwestii podjęcia takiej produkcji rolniczej.
 
Gościem specjalnym wydarzenia był poseł na Sejm RP Piotr Liroy Marzec, który w rozmowie z nami stwierdził, że jego obecność na takich wydarzeniach jest po prostu obowiązkiem, ponieważ już od kilkunastu lat wspiera branże uprawę konopi  w Polsce.
 
Poseł przypominał również, że początki podjętej przez niego walki o zalegalizowanie medycznej marihuany w rządzie nie były wcale łatwe, jednak z biegiem czasu zwolenników nawet wśród rządzących przybywa.
 
Program „Dożynek konopnych” wzbogaciły wieczorne koncerty i liczne prelekcje edukacyjne.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (17)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe