Trzecia "Jesienna Dycha" już za nami

  • 07.10.2019, 16:05
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Trzecia "Jesienna Dycha" już za nami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sobota w Sandomierzu należała znów do miłośników biegania. Prawie setka biegaczy wzięła udział w kolejnej edycji sportowego wydarzenia pod nazwą „Sandomierska Jesienna Dycha”.

Szlak biegowy prowadził od sandomierskiej starówki, wokół staromiejskiego wzgórza oraz wzdłuż Wisły w prawobrzeżnej części miasta. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Paweł Wierzbicki dodał, że przygotowana trasa biegu była bardzo zróżnicowana, a 10 kilometrowy odcinek z pewnością do łatwych nie należał.

A to, że łatwo nie było potwierdzili nam na trasie również uczestnicy biegu oraz równolegle przebiegającego marszu Nordic Walking. Jak mówią łatwo nie było, ale dla pięknych krajobrazów było warto ten dystans pokonać. 

Dla niektórych ten bieg był okazją do pokonania swojego najlepszego dotąd czasu. Inni natomiast kierowali się chęcią sprawdzenia swoich sił 
i wytrzymałości. Jednak zarówno jedni jak i drudzy zgodnie twierdzą, że trzeba choć raz w życiu taka „Sandomierską Jesienną Dychę” pokonać. 

Wszyscy zawodnicy docierając na metę otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi natomiast wzbogacili się również o puchary i nagrody. W biegu na 10 kilometrów I miejsce zajął Adam Kołodziej z Sandomierza, II miejsce należało do Stanisława Lebiody z Pysznicy. Trzecie miejsce  na podium otrzymał zawodnik Paweł Gołąbek  z Krzątki. W kategorii kobiet  zaś jako pierwsza na mecie zameldowała się Agnieszka Matysiak z Tarnobrzegu, II miejsce  należało do Anny Kowalskiej z  Sandomierza, a III miejsce do Katarzyny Łukiewicz z  Samborca.


W kategorii Nordic Walking na 4 kilometry I miejsce wśród mężczyzn zajął Jacek Sieroń  z Sandomierza. Najlepszą wśród kobiet natomiast okazała się  Dorota Rejman  z Tarnobrzegu.
To wydarzenie już jest za nami, jednak organizatorzy zapewniają, że w Sandomierzu sportowych emocji nie zabraknie. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe