Młodzież postawiła na przedsiębiorczość

  • 08.10.2019, 14:48
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Młodzież postawiła na przedsiębiorczość
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O tym, że warto być przedsiębiorczym wiedzą chyba wszyscy. A w Sandomierzu do przestrzegania przedsiębiorczych zasad zachęcała młodzież.
Podczas zorganizowanej w poniedziałkowe przedpołudnie konferencji „Świadomi Młodzi” uczestnicy mieli okazję, aby poruszyć najważniejsze kwestie związane z przedsiębiorczością. Ciekawe spotkanie młodych odbyło się na Zamku Królewskim dzięki inicjatywie sandomierskiej Młodzieżowej Rady Miasta.
 
Głównym organizatorem konferencji była Fundacja imienia Stefana Artwińskiego przy współudziale Ogólnopolskiej Federacji Młodych. Jak mówią przedstawiciele organizacji ideą przedsięwzięcia było przede wszystkim pokazanie, że młodzież chce i umie być przedsiębiorcza.
 
O tym, że takie spotkania wśród młodzieży trzeba organizować, a zakresy przedsiębiorczości w odpowiedni sposób promować mówił Bartłomiej Łatka, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.
 
Rafał Kazała, członek Ogólnopolskiej Federacji Młodych zwraca uwagę, że elementy przedsiębiorczości nie są odpowiednio wyeksponowane w programie nauczania, a młodzież ma niestety bardzo ograniczone w tym aspekcie swoje prawa.
 
Inicjatywę przedsiębiorczej młodzieży poparł burmistrz Marcin Marzec, który uczestniczył w poniedziałkowym spotkaniu.
 
W konferencji udział wzięło siedemdziesiąt osób. Wśród uczestników znalazł się dwudziestoletni Mateusz Ferfecki, który już od czterech lat prowadzi swoją firmę.
 
Warto podkreślić, że Sandomierz jest jednym z siedmiu miast w województwie świętokrzyskim, w których realizowany jest „Świadomi Młodzi” mający na celu kształtowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe