Firmy upadają i zwalniają pracowników. Ciąg dalszy przeciwpowodziowej inwestycji

  • 08.10.2019, 16:33
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Firmy upadają i zwalniają pracowników. Ciąg dalszy przeciwpowodziowej…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kłopotliwej inwestycji przeciwpowodziowej w Andruszkowicach i Sandomierzu ciąg dalszy. Mimo, że po ostatnim spotkaniu częściowo uspokojeni zostali zarówno mieszkańcy zagrożonych powodzią terenów jak również przedsiębiorcy i podwykonawcy, to jednak mimo upływających tygodni sytuacja mimo wcześniejszych zapewnień przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie nie ulega znacznej zmianie. Prace na placu budowy wydają się stać w miejscu a zaległości finansowe wobec miejscowych przedsiębiorców jeszcze nie zostały spłacone.

Sprawa dotyczy inwestycji pod nazwą „Ochrona przeciwpowodziowa Sandomierza”, która została wstrzymana z powodu upadłości głównego wykonawcy Energopol Szczecin. Prace zostały wstrzymane, wały rozkopane a zaległości finansowe za wykonane usługi dla podwykonawców niespłacone. Tak sytuacja wyglądała jeszcze kilka tygodni temu. Choć częściowe wypłaty zaległości zostały już spłacone w granicy 40 procent, to jednak pozostała część zadłużenia pozostaje jeszcze nie pokryta.
 
Jak dodaje przedsiębiorca konsekwencje dalszego nie spłacenia skutkują likwidacją miejsc pracy, a co za tym idzie zwolnieniami pracowników lub całkowitym zamknięciem firm.

Rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Magdalena Gala wyjaśnia, że mimo przejęcia wykonania zadania od firmy Energopol Szczecin przez firmę Melbud, prace nie zostaną wstrzymane. Według zapewnień przedstawicieli Wód Polskich obecnie na placu budowy trwają prace przygotowawcze. Natomiast cała inwestycja zostanie zakończona zgodnie z harmonogramem.  

W spotkaniu z przedsiębiorcami i mieszkańcami wziął udział również wicestarosta sandomierski, Wojciech Dzieciuch, który podkreślił, że bez uregulowania płatności wobec przedsiębiorców dalsze prace mogą się znacznie opóźnić.

Radosław Radoń, zastępca dyrektora ds. ochrony przed powodzią i suszą z ramienia Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, dziś podczas spotkania starał się uspokoić przedsiębiorców deklaracją, że w przeciągu najbliższego miesiąca otrzymają swoje wynagrodzenia za wykonane usługi. 

Mieszkańcy regionu uczestniczący w dzisiejszym spotkaniu również nie kryli swojego zaniepokojenia w związku z opóźnieniem w prowadzonych pracach i stanem jaki jest faktycznie widoczny na wałach.
 
Prowadzona inwestycja finansowana jest ze środków pozyskanych z pożyczki Banku Światowego, Banku Rozwoju Rady Europy oraz Funduszu Spójności Unii Europejskiej i budżetu państwa. W tej chwili głównym wykonawcą prac inwestycyjnych jest firma Melbud. W obrębie zadania realizowane są inwestycje, które mają zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe miasta Sandomierz oraz okolicznych miejscowości.                    

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe