Będzie współpraca Sandomierza z Krzemionkami. Połączył ich krzemień pasiasty

  • 10.10.2019, 16:41
  • SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście
Będzie współpraca Sandomierza z Krzemionkami. Połączył ich krzemień pasiasty
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sandomierz i Ostrowiec Świętokrzyski połączyły siły! Wszystko, aby obydwa regiony zwiększyły swoją promocje w regionie. Mianownikiem do podjętej współpracy z promocją obydwu miast w tle był kamień optymizmu, czyli krzemień pasiasty. Dziś przed południem w sandomierskim Ratuszu został podpisany list intencyjny o turystycznej współpracy. Uroczystego podpisania dokonali Marzena Dębniak Starosta Ostrowiecki i Marcin Marzec Burmistrz Sandomierza.

Krzemionki Opatowskie (powiat ostrowiecki) na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zostały wpisane w lipcu tego roku. Sandomierz natomiast jest uznawany za Światową Stolicę Krzemienia Pasiastego. Jak podkreślił podczas dzisiejszego wydarzenia burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec to właśnie, ten fakt był motywacją do podjęcia takich działań.
Przypomnijmy, że Królewskie Miasto Sandomierz od tego roku stara się o zaistnienie i wpis na liście zabytków UNESCO.   


Warunki współpracy w najważniejszym skrócie nakreśliła w trakcie spotkania Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. Jednym z jej punktów jest wypracowanie turystycznego marketingu. 
Jak dodaje starosta, Marzena Dębniak podjęta współpraca da wiele korzyści. Jedną z nich z pewnością będzie znaczne zwiększenie zainteresowania turystów. Popularność Krzemionek Opatowskich po wpisie na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wzrosła o prawie 900 procent w sezonie. 

 

 

SandomierzTV.pl - Twoja telewizja w Twoim mieście

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe