Wielkie święto sandomierskiej filii UJK: 250 studentów zainaugurowało nowy rok akademicki

  • 11.10.2019, 20:45 (aktualizacja 11.10.2019, 20:48)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Wielkie święto sandomierskiej filii UJK: 250 studentów zainaugurowało…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wielkie święto sandomierskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Podczas czwartkowej uroczystości nowy rok akademicki oficjalnie zainaugurowało 250 studentów.

Do tej pory w Sandomierzu kielecka uczelnia miała swój wydział zamiejscowy. Od tego roku akademickiego uczelnia oficjalnie już stała się filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która w swojej ofercie posiada wiele interesujących kierunków kształcenia. W szerokim wachlarzu kierunków znajdziemy m.in. mechatronikę, kosmetologię oraz filologię angielską. Od tego roku akademickiego studenci mogą uczyć się również na kierunku administracji.

Uczelnia cały czas stawia na ciągły rozwój. Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Sandomierzu, w której wziął udział rektor UJK prof. Jacek Semaniak padły również deklaracje utworzenia nowych kierunków, na których studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania. Jak dodał rektor uczelnia w najbliższych planach ma utworzenie kierunku związanego z turystyką i rekreacją oraz pedagogiką.

Jak podkreśliła Małgorzata Makowska – Brzychczyk, dziekan filii UJK to już trzecia inauguracja uczelni w Sandomierzu, dodając, że sandomierska uczelnia otwarta jest również na nowe inicjatywy, nie koniecznie zamykające się w siedzibie uczelni. 

Dziekan Małgorzata Makowska – Brzychczyk mówiła również o potrzebach sandomierskiej uczelni, wśród których na pierwszym miejscu jest zmiana siedziby. 

Podniosłym momentem podczas uroczystości było ślubowanie studentów rozpoczynających naukę w sandomierskiej uczelni przy utworze Gaudeamus . W programie inauguracji roku akademickiego znalazł się także wykład inauguracyjny „Na straży porządku – 100 lat dziedzictwa Sandomierskiej Policji Powiatowej”. W czwartek swoją działalność zainaugurował także Muzealny Uniwersytet Dziecięcy, w którym naukę rozpoczęło 50 młodych studentów. 

 

 

 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe