Remont zbiornika na terenie oczyszczalni ścieków w Sandomierzu zakończony. Inwestycja posłuży na długie lata

  • 11.10.2019, 21:26
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Remont zbiornika na terenie oczyszczalni ścieków w Sandomierzu zakończony
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gdyby nie podjęcie przez sandomierski PGKiM prac modernizacyjnych tego zbiornika buforowego w niedługim czasie mogłoby dojść do katastrofy ekologicznej.

O zakresie i przebiegu dwumiesięcznych prac związanych z remontem zbiornika na terenie Zakładu Oczyszczalni Ścieków oraz o tym, że ten zbiornik buforowy ma bardzo duże znaczenie w miejskiej polityce zarządzania ściekami, mówił podczas konferencji prezes PGKiM w Sandomierzu, Piotr Sołtyk. 


Zbiornik nie był poddawany żadnym pracom modernizacyjnym przez ponad 20 lat. Dalsze jego użytkowanie bez konserwacji groziło katastrofą ekologiczną. Burmistrz Marcin Marzec podkreślił fakt, że wykonana inwestycja jest jedną z największych inwestycji proekologicznych w ostatnim czasie. 


Inwestycję udało się wykonać dzięki dofinansowaniu w kwocie ponad 540 tysięcy złotych, które pochodziło z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.  Grzegorz Socha, wiceszef instytucji pogratulował podjętych działań i dużej aktywności w pozyskiwaniu przez miasto Sandomierz funduszy. 


Wyremontowany zbiornik ma pojemność ponad tysiąca metrów sześciennych.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe