Konferencja prasowa Burmistrza Sandomierza: Ogłoszenie wyników tegorocznego Budżetu Obywatelskiego

  • 15.10.2019, 15:07
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Konferencja prasowa Burmistrza Sandomierza: Ogłoszenie wyników tegorocznego…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego już została zakończona a dziś w miejskim Ratuszu poznaliśmy oficjalnych jej zwycięzców. Na realizację ciekawych inicjatyw mieszkańców w budżecie Miasta Sandomierz zostało zabezpieczonych 375 000 złotych.
Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza rozpoczynając dzisiejszą konferencję zaprezentował wyniki głosowania mieszkańców na poszczególne inicjatywy zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wśród 10 zgłoszonych społecznych inicjatyw weryfikację komisji do kolejnego etapu konkursu przeszła połowa.
 
Ciekawe inicjatywy mieszkańców zostaną zrealizowane w Sandomierzu już w przyszłym roku. Zwycięskim projektem okazał się pomysł stworzenia Rycerskiego Placu Zabaw, na który zagłosowało 388 mieszkańców. W ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zostaną realizowane również inne projekty mieszkańców związane z powstaniem bezpiecznych placów zabaw oraz takie, które wspierają aktywność fizyczną i podtrzymują regionalną tradycję.
 
Jak poinformował dziś wiceprzewodniczący Rady Miasta, Piotr Chojnacki w planach jest wniesienie pewnych zmian regulaminowych już w przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, które przede wszystkim będą polegać na roszczeniu granicy wieku głosujących oraz podzieleniu weryfikacji zgłoszonych projektów na kilka etapów, tak aby beneficjenci mogli wnieść jeszcze poprawki.
 

L.P.

ZADANIE

KOD

PROJEKTU

LICZBA

GŁOSÓW

1.

Rycerski Plac Zabaw

Projekt 5

388

2.

Nowoczesny i bezpieczny plac zabaw przy ul. K. K. Baczyńskiego

Projekt 4

332

3.

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu

Projekt 2

320

4.

Tradycja i nowoczesność w Trójce

Projekt 1

309

5.

Od Sandomierza do NBA 3

Projekt 2

222

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe