JABŁKOBRANIE 2019: Dożynki sadowników z Gminy Obrazów i fantastyczne zespoły muzyczne! Zobacz wideorelację z niedzieli w Obrazowie

  • 15.10.2019, 17:26
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
JABŁKOBRANIE 2019 - NIEDZIELA - Część obrzędowa | BACIARY | Brathanki…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

JABŁKOBRANIE 2019, czyli XX Europejskie Święto Jabłka w Obrazowie odbyło się w dniach 7-8.09.2019. Drugi dzień wydarzenia poświęcony był głównie części obrzędowej, w której rolnicy i sadownicy z terenu Gmina Obrazów obchodzili dożynki.

Blok obrzędowy rozpoczęła Msza Święta, następnie w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej z Tarnobrzeski Dom Kultury starostowie dożynek, sadownicy i goście przeszli na plac targowy, gdzie nastąpiło przekazanie chleba dożynkowego Wójtowi Gminy Krzysztofowi Tworkowi.

Podczas części artystycznej wystąpiła m.in. młodzież z terenu gminy Obrazów oraz Zespół Gorzyczany. Nie zabrakło również zdrowej rywalizacji podczas XI Mistrzostw Polski w Piciu Soku Jabłkowego.

Niedzielnymi Gwiazdami "Jabłkobrania" byli: Zespół Baciary, BRAThANKI, DajToGłośniej i Classic.

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe