W Obrazowie czerpali z etno. Uroczyste podsumowanie projektu za nami

  • 25.10.2019, 14:23
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
W Obrazowie czerpali z etno. Uroczyste podsumowanie projektu za nami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Obrazowie uroczyście podsumowali projekt, który przez kilka miesięcy był realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Obrazowie. Mowa o projekcie „Świętokrzyski ETNO-dizajn”, który w nowoczesnym wydaniu przywrócił wiele ciekawych elementów regionalnego folkloru w życie mieszkańców całej gminy. A warsztaty krawieckie i fotograficzne to tylko namiastka elementów, które zapełniły bogaty harmonogram uczestników projektu.

Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. W sumie około 500 osób wzięło udział w tym ciekawym projekcie. Anna Wójcik dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie wyjaśnia, że w trakcie projektu na jego uczestników czekało wiele ciekawych zajęć i warsztatów. 

Natomiast w projekcie podstawą było, aby inspirować się sztuką ludową i ujmować ją we współczesnych kontekstach i formach.

Oprócz warsztatów fotograficznych, ceramicznych, krawieckich oraz sztuk zdobniczych na uczestników czekały również zorganizowane lekcje muzealne  i biblioteczne. Program projektu wzbogaciły także  warsztaty druku 3D i grafiki komputerowej 

Jak podkreślają uczestnicy założenia projektu sprawdziły się w stu procentach, a jego efekty będą jeszcze długo widoczne i odczuwalne. Uczestniczki najbardziej dumne są z uszytych przez siebie strojów, natomiast duża część zaangażowanych może pochwalić się również samodzielnie zrobionymi fotografiami. 

Osoby, które zdecydowały się na uczestnictwo w poszczególnych zajęciach podkreślają również, że projekt ma wiele plusów.

Na realizację  projektu Gminna Biblioteka Publiczna w Obrazowie zdobyła dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019. Wójt Krzysztof Tworek wyraził swoje zadowolenie, że gmina Obrazów jest bogata w ciekawe i różnorodne projekty, które wspierają gminną promocję oraz wzbogacają życie mieszkańców.

Projekt swoją obecnością wzbogaciły członkinie z zaprzyjaźnionego stowarzyszenia Akademii Kobiet Twórczych, które swoją cegiełkę szczególnie dołożyły podczas zajęć krawieckich. 

Podczas uroczystego podsumowania na wszystkich gości czekała prezentacja stroju sandomierskiego i użytkowego, warsztaty „Lalki motanki” jak również warsztaty tkackie i pokaz druku 3D. Czwartkowe spotkania zakończyło się projekcją filmu z realizacji projektowych działań oraz słodki poczęstunek. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe