"Sandomierz w czasie okupacji"- wyjątkowa wystawa w Zamku Królewskim

  • 28.10.2019, 12:07
  • STV
"Sandomierz w czasie okupacji"- wyjątkowa wystawa w Zamku Królewskim
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Sandomierz w czasie okupacji” to wystawa fotograficzna, którą do połowy listopada można podziwiać w sandomierskim Muzeum Okręgowym.

Wystawa została przygotowana z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Anna Pawlak z Sandomierskiego Centrum Kultury wyjaśnia, że pomysł na takie uczczenie obchodów tej rocznicy pojawił się już ponad rok temu.

Na fotograficznej ekspozycji zwiedzający mają okazję zapoznać się z ponad 130 czarno-białymi zdjęciami, które udało się zgromadzić od osób indywidualnych i członków portalu „Czarno- biała fotografia Sandomierza”. Liczną kolekcję wzbogaciły również fotografie ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Piątkowe otwarcie wystawy było okazją również do pokazu filmu dokumentalnego autorstwa Piotra Kusala z portalu „Czarno-biała fotografia Sandomierza”, pt. „Sandomierz w czasie II wojny światowej we wspomnieniach mieszkańców”.

stv_html

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe