Rusza nabór dzieci do nowego żłobka przy sandomierskiej "szóstce"

  • 30.10.2019, 16:23
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Rusza nabór dzieci do nowego żłobka przy sandomierskiej "szóstce"
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W listopadzie ruszy rekrutacja i zapisy do nowo utworzonego żłobka przy sandomierskim Przedszkolu Samorządowym numer 6. Rodzice czekający w kolejce muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ liczba zainteresowanych oddaniem swoich pociech do tego właśnie żłobka już na ten moment jest duża. A na dzieci czeka jedynie 27 miejsc, dlatego przy zapisach będzie liczyć się kolejność zgłoszeń.

Potrzeba utworzenia drugiego w Sandomierzu żłobka była bardzo widoczna. Dlatego właśnie władze Sandomierza zdecydowały, że takie miejsce powstanie. Pomieszczenia na ten cel  zostały zagospodarowane na parterze Przedszkola Samorządowego numer 6 w Sandomierzu. Żłobek udało się uruchomić dzięki dofinansowaniu 718 tysięcy złotych, jakie gmina Sandomierz otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Ze swojego budżetu władze miasta dołożyły 129 tysięcy złotych.


Spore zainteresowanie miejscami w żłobku na chwilę przed uruchomieniem zapisów pokazuje, że żłobek odpowie na potrzeby rodziców, którzy zdecydują się oddać swoje maleństwa tam pod opiekę. Na ten moment sale żłobka jeszcze są puste, jednak już niebawem rozpocznie się jego zagospodarowanie, tak aby najmłodsi spędzając czas w tym miejscu czuli się bardzo dobrze. Maluchy znajdą tam odpowiednią opiekę, miejsce do zabaw oraz odpoczynku. Będzie kolorowo i bezpiecznie. 


Zasady rekrutacji i zapisów również  zostają jasno określone. Regulamin został opracowany zgodnie ze wskazówkami Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. Żłobek będzie przystosowany również na przyjęcie dzieci z niepełnosprawnością. Szczegóły omawia Magdalena Stępień, dyrektor Przedszkola nr 6 i Żłobka w Sandomierzu.


Żłobek przy "szóstce" rozpocznie swoją działalność od 2 stycznia 2020 roku, a odpowiednią opiekę znajdą tam dzieci od 20 tygodnia do trzech lat. Informacje dotyczące naboru oraz wszelkie potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta lub w siedzibie placówki. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe