Zmiana w budżecie, kwestie oświaty i pytania o onkologa na sesji Rady Powiatu

  • 30.10.2019, 17:59
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Zmiana w budżecie, kwestie oświaty i pytania o onkologa na sesji Rady…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejne spotkanie radnych Rady Powiatu można uznać za zakończone. Wtorkową sesję zdominowały sprawy oświatowe i związane z opieką zdrowotną.

Czternasta sesja Rady Powiatu Sandomierskiego w miniony wtorek rozpoczęła się tradycyjnie już od przedstawienia informacji z działalności pomiędzy sesjami, z którą zgromadzonych zapoznał starosta sandomierski Marcin Piwnik. Radni zapoznali się również z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu. 


Podczas sesji na radnych czekało kilka ważnych punkt. Jednym z nich była skarga dotycząca działalności Dyrektora Centrum Administracyjnego Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie. Radni uchwalili również zmiany w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Sandomierskiego.


Miniona sesja oprócz podjętych uchwał obfitowała w kwestię oświatowe oraz sprawy związane z opieką zdrowotną. Radnych zaniepokoił chwilowy brak lekarza onkologa, który pacjentów przyjmował w konsultacyjnej poradni onkologicznej działającej przy sandomierskim szpitalu. Jak wyjaśniała radna Anna Glibowska, lekarz onkolog od kilku lat dyżurował w specjalistycznej poradni raz w tygodniu.


W wyjaśnieniu starosta, Marcin Piwnik powiedział, że ten problem spowodowany jest brakiem kadry w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.
Wtorkową sesję zakończyły wolne wnioski radnych. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe