"Jakby nam podsyłali diabła!". Radni Sandomierza podzieleni w kwestii LGBT

  • 30.10.2019, 20:30 (aktualizacja 30.10.2019, 20:52)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
"Jakby nam podsyłali diabła". Radni Sandomierza podzieleni w kwestii LGBT
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sandomierscy radni miejscy spotkali się w środę w Ratuszu, aby odbyć kolejną już w tej kadencji sesję. Mimo, że harmonogram spotkania był bardzo bogaty w punkty to minioną sesję zdominowała dyskusja nad przyjęciem sprzeciwu wobec promowania ideologii LGBT w życiu publicznym oraz instytucjach oświatowych.

Bardzo burzliwa okazała się miniona sesja Rady Miejskiej w Sandomierzu, którą zdominowały sprawy związane z ideologią LGBT. Projekt uchwały, który dziś trafił pod obrady i rozpatrzenie przygotowali radni Prawa i Sprawiedliwości, a w jego uzasadnieniu czytamy, że stanowisko zostało przygotowane w poczuciu odpowiedzialności oraz troski za moralne i duchowe kształtowanie przyszłych pokoleń sandomierzan. Jak oznajmił na sesji radny Marcin Świerkula, autorom uchwały chodzi głównie o ochronę dzieci przed demoralizacją i niepromowanie w szkołach nauczania w myśl ideologii LGBT. 


Wnioskodawcy uznali, że wprowadzenie takiego stanowiska, nie pozwoli na promowanie tej ideologii i przyczyni się również do ochrony rodziny i najważniejszych wartości chrześcijańskich. 
W tej kwestii sandomierscy radni jednak nie byli jednomyślni. W głosowaniu 10 radnych opowiedziało się przeciw przyjęciu takiego stanowiska. Natomiast za przyjęciem uchwały głosowało jedynie 6 radnych. Ze stanowiskiem radnych Prawa i Sprawiedliwości nie zgodziła się radna Renata Kraska. Wyjaśniając mówiła, że nie może zgodzić się z opinią, że wychowanie seksualne w szkołach jest promowaniem ideologii LGBT.


Jak zaznaczył przewodniczący Rady Miasta, Wojciech Czerwiec proponowane w takiej formie stanowisko jest w tym momencie bezpodstawne, ponieważ w mieście nie planuje się podejmowania prób wprowadzenia Karty LGBT.  


W tym punkcie sesji licznie wypowiedzieli się również przybyli goście. Krystyna Socha w swojej wypowiedzi podzieliła zdanie radnej, dodając, że taki przedmiot jak wychowanie seksualne nie jest żadną nowością i nie stanowi żadnego zagrożenia dla moralności.


Mieczysław Godyń w swojej wypowiedzi natomiast zwrócił uwagę na fakt, że każdy ma prawo do swoich osobistych poglądów, których nikomu nie można zabronić. 


W porządku środowych obrad znalazły się również uchwały o wydzierżawieniu terenów przemysłowych znajdujących się w prawobrzeżnej części miasta na 25 lat. Zgodnie z uchwałą na tych terenach mogą powstać zakłady usługowe. Jednym z planów na zagospodarowanie tego terenu jest farma fotowoltaiczna.  Radni podjęli również stosowną uchwałę dzięki której możliwe będzie dokończenie prac porządkowych w Wąwozie Królowej Jadwigi, który jest jednym z największych pomników przyrody a od kilku tygodni z powodu powalonych drzew jest zamknięty dla turystów. Podczas minionej sesji udało się przegłosować także uchwały związane ze stawkami opłat za zagospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości  oraz zasady odbioru takich odpadów komunalnych. 


Oprócz licznych dyskusji był czas również na podziękowania za artystyczną i kulturalną działalność. Takie specjalne wyróżnienie trafiło dziś do pisarza Andrzeja Sarwy. Burmistrz wspólnie z radnymi na ręce sandomierskich artystów, którzy zaangażowali się w liczne artystyczne przedsięwzięcia organizowane przez Sandomierską Akademie Musicalu i Sandomierskie Centrum Kultury złożył również gratulacje i dyplomy.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (2)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Renata.
Renata. 22.12.2019, 05:59
Jesteśmy tylko ludźmi i sądzę że mamy prawo kochać oraz być kochanym bez względu na orientację czy też cokolwiek innego. Przez parę osób które się zbuntowały i pokazały swoją prawdziwą twarz (chodzi o LGBT) dziś, zabraniają naszym dzieciom uczyć się o ich ciele.
Będę akceptować moje dziecko nawet jeśli będzie jednorożec i NIE POZWOLĘ by ktokolwiek zniszczył wybór mojemu dziecku i nie tylko jemu, chce by wszystkie dzieci miały taki wybór, nie bo rodzice wybrali, tylko bo im tu odpowiada, nie chodzi tu tylko o LGBT dziś rozchodzi się także o wyznania religijne, oraz płeć. Drodzy rodzice, dzieci, czytelnicy, proszę o zrozumienie że każdy ma prawo do szczęśliwego życia bez względu jaką drogę obierze.
Pozdrawiam.
Jela
Jela 01.11.2019, 07:55
Wszystkich mieszkańców? Wszystkich? Ja nie chciałabym aby ciasne umysły tego dukającego z kartki oraz tego mówiącego półgębkiem pijanego dziadka że żyjemy w wierze kościelnej ! miały na moje życie jakikolwiek wpływ
Monika Bęben
Monika Bęben 31.10.2019, 15:19
Mam nadzieję, że od tej chwili już nie blokuje, ale złe wrażenie pozostało.
Monika Bęben
Monika Bęben 30.10.2019, 23:15
Dlaczego zostałam zablokowana?
sandomierztv.pl-_telewizjasandomierz
sandomierztv.pl-_twojatelewizjawtwoimmieście 30.10.2019, 23:20
Nasz portal nie blokuje użytkowników. Pozdrawiamy - Redakcja

Pozostałe