Żołnierze WOT zadbali o groby wojennych bohaterów

  • 31.10.2019, 12:30
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Żołnierze WOT zadbali o groby wojennych bohaterów
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Szczotki, grabie i worki na śmieci dziś poszły w ruch! A wszystko za sprawą akcji żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy odwiedzili i zadbali o groby żołnierzy na Cmentarzu Katedralnym w Sandomierzu.

Dziesięciu terytorialsów przez kilkanaście godzin sprzątało nagrobki  bohaterów wojennych. Podporucznik Łukasz Kamiński ze 102 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Sandomierzu wyjaśnia, że prowadzona akcja związana jest z nadchodzącym listopadowym świętem Wszystkich Świętych. Jak podkreśla to czas wyjątkowy, kiedy powinniśmy pamiętać o bohaterach. 


Według szeregowej Marty Korzynek pamięć o żołnierzach jest jednym z naszych obowiązków. Jak dodaje szeregowa obecność żołnierzy WOT na cmentarzach w regionie jest  bardzo ważną inicjatywą. 


Na grobach poległych żołnierze zapalili znicze i pozostawili biało-czerwoną flagę. Na symbolicznym grobie płk. Antoniego Wiktorowskiego ps. „Kruk” pojawiła się również specjalna naklejka z kodem QR dzięki któremu młodsze pokolenie będzie mogło dowiedzieć się więcej istotnych informacji o bohaterach poległych za Ojczyznę. 


Wiceprezes zarządu kieleckiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej podpułkownik w stanie spoczynku Janusz Jakubowski wyjaśnieł, że opieka WOT nad miejscami pamięci i grobami poległych żołnierzy to efekt porozumienia między dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej a Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej.
W ramach akcji sprzątania terytorialsi odwiedzili również groby żołnierzy na cmentarzu w Opatowie. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe