Czy Collegium Gostomianum doczeka się remontu elewacji i zadaszenia?

  • 07.11.2019, 13:13
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Czy Collegium Gostomianum doczeka się remontu elewacji i zadaszenia?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Odpadający miejscami tynk, przeciekający dach i mokre ściany. To rzeczywistość w deszczowe dni w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Choć szkoła od dobrych kilku lat stara się o dofinansowanie na gruntowny remont elewacji i zadaszenia to niestety starania nie przynoszą żadnych efektów. Dlatego właśnie wczoraj odbyło się specjalne spotkanie, które na celu miało wypracowanie stanowiska i planu działania, który pozwoli na pozyskanie środków finansowych na ten cel.

W gabinecie dyrektora przy okrągłym stole spotkali się lokalni samorządowcy, dyrekcja placówki i specjalista, który przygotował specjalny wniosek o dotację do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. A spotkali się bo, jak uważali to spotkanie miało dać nadzieję, na to, że długoletni problem da się rozwiązać.

Zniszczenia powstałe po ulewnym deszczu widać gołym okiem, nie tylko na zewnątrz budynku, ale również w salach lekcyjnych o czym mówi radna Rady Powiatu, Iwona Korczyńska Sapielak. 

Szkołę prowadzi sandomierskie starostwo powiatowe, które wniosek o dofinansowanie prac remontowych składało już kilkakrotnie. Jak wyjaśnia starosta, Marcin Piwnik kolejny wniosek został już do ministerstwa złożony. Starosta podkreślił podczas spotkania również fakt, że budynek liceum jest bardzo ważną wizytówką nie tylko Królewskiego Miasta, ale również całego regionu. 

Obecny na spotkaniu burmistrz Marcin Marzec, przyznał, że znaczenie tej szkoły dla Sandomierza jest bardzo ważne. Dodał również, że miasto będzie rozważać różne możliwości dofinansowania do planowanych prac. 

Na środowym spotkaniu mieli pojawić się również parlamentarzyści, lecz pomimo wcześniejszych zaproszeń, żaden z nich nie pojawił się na organizowanym spotkaniu.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe