100 tys. złotych dla Muzeum Okręgowego. Radni zdecydowali

  • 08.11.2019, 16:01
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
100 tys. złotych dla Muzeum Okręgowego. Radni zdecydowali
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej uchwalili podczas wczorajszej nadzwyczajnej sesji sandomierscy radni. Zmiany w budżecie spowodowała decyzja radnych za przyznaniem dodatkowych 100 tysięcy złotych na rzecz Muzeum Okręgowego, które zmaga się problemami finansowymi.

To nie pierwszy raz kiedy trudna  sytuacja finansowa Muzeum Okręgowego tuż przed końcem roku nie daje  o sobie zapomnieć. Dlatego po raz kolejny dyrektor placówki, dr Dominik Kacper Płaza widząc poważny problem w muzealnym budżecie zwrócił się do organu prowadzącego, czyli Gminy Sandomierz o dodatkową pomoc w wysokości 475 tysięcy złotych. Jak wyjaśnia dyrektor sytuacja jest  bardzo poważna. Pieniędzy w kasie nie ma, a zobowiązania wobec pracowników oraz inne opłaty niestety są. 


Dotychczasowy budżet placówki  w wysokości miliona złotych jest nie wystarczający na potrzeby sandomierskiego muzeum. Z obliczeń wynika, że instytucja, aby spokojnie utrzymać się potrzebuje dwukrotność do tej pory otrzymywanych środków. W budżecie miasta na pomoc dla muzeum znaleziono środki w wysokości 100 tysięcy złotych, o których przekazaniu podczas wczorajszej sesji większością głosów zdecydowali radni. Jak zapewnia burmistrz Marcin Marzec rozmowy z pozostałymi partnerami, którzy wraz z gminą współfinansują placówkę cały czas trwają. 


Przypomnijmy, że sandomierskie Muzeum Okręgowe wspólnie z gminą Sandomierz współfinansuje również samorząd wojewódzki oraz powiat sandomierski. Nowym partnerem, który w dużym stopniu swoją dotacją poprawiłby sytuację finansową muzeum jest ministerstwo kultury, jednak umowa z tym partnerem w sprawie współpracy będzie dopiero podpisana.   


W ramach uchwały zmieniającej budżet miasta radni zdecydowali również o zabezpieczeniu środków na remont ulic Chwałeckiej i Mokoszyńckiej. Inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe