Blisko 600 tys. zł na realizację zajęć, wyposażenie pracowni i sprzęt komputerowy w Collegium Gostomianum

  • 08.11.2019, 17:17
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Blisko 600 tys. zł na realizację zajęć, wyposażenie pracowni i sprzęt…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu mają okazję korzystać z nowoczesnego sprzętu komputerowego, o który wzbogaciły się nie tylko dwie szkolne pracownie komputerowe, ale również sale lekcyjne.

Nowy sprzęt i specjalistyczne szkolenia są elementem projektu, który już od dwóch lat jest w tej szkole realizowany. Mowa o projekcie „TIK i informatyka w pracy i nauce w nowoczesnej szkole”, którego głównym założeniem jest przede wszystkim unowocześnienie bazy szkolnej w nowoczesny sprzęt. Jednak jak podkreśla dyrektor Krzysztof Zieliński ważne jest również to, że zarówno młodzież jak i nauczyciele mają okazję do szlifowania swoich informatycznych umiejętności. 


Na realizację tego ciekawego programu szkoła z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i Europejskiego Funduszu Pomocy pozyskała prawie 600 tysięcy złotych, za które sukcesywnie szkoła zaopatruje się w nowoczesny sprzęt. 


W ramach projektu chętni uczniowie oraz kadra nauczycieli mają okazję nabrać dodatkowego doświadczenia i wzbogacić swoją informatyczną wiedzę podczas organizowanych kursów, których tematami są m.in. bezpieczeństwo w sieci, obsługa systemów operacyjnych oraz obsługa pakietów biurowych. Wymienione przez nas zakresy to tylko niektóre tematy, które uczestnicy podczas zajęć poruszają.  A szczegóły omówił przed naszą kamerą nauczyciel, Robert Bednarz.  


Zalety projektu zauważają również uczniowie, według których realizowany projekt ma wiele plusów. Przede wszystkim podoba się uczniom to, że uczą się nowych rzeczy, które mogą się przydać w zdobytej w przyszłości pracy.


Projekt będzie realizowany do końca roku szkolnego. Ze względu na duże zainteresowanie uczestników z pewnością to nie będzie jego ostatnia edycja.  

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe