To koniec sporu zbiorowego. Personel sandomierskiego szpitala z największą podwyżką od lat

  • 13.11.2019, 19:18 (aktualizacja 13.11.2019, 19:28)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
To koniec sporu zbiorowego. Personel sandomierskiego szpitala z największą…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po roku rozmów i negocjacji w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu zakończył się spór zbiorowy. Konflikt zakończyło podpisanie przez dyrekcję lecznicy i związki zawodowe specjalnego porozumienia, które gwarantuje podwyżki dla personelu.

Podpisane dziś porozumienie gwarantuje podwyżki dla całego personelu medycznego poza lekarzami sandomierskiego szpitala. Podczas spotkania dyrektor zwrócił uwagę, że płaca pracowników lecznicy wzrasta sukcesywne. Ostatnie podwyżki pracownicy otrzymali w czerwcu. 


Zgodnie z zapisami porozumienia pracownicy otrzymają od nowego roku płace wyższą o 250 zł. Wcześniej związkowcy wywalczyli podwyżki w wysokości od 220 do nawet 400 złotych. Wynegocjowane obecnie podwyżki zostaną wprowadzone w dwóch transzach. Pierwszą w wysokości 100 złotych pracownicy otrzymają od stycznia. Następna transza w wysokości 150 zł wzbogaci portfele personelu dopiero od lipca. W sumie pobory w sandomierskim szpitalu wzrosną o 600 złotych. Jest to najwyższa od lat podwyżka wynagrodzeń mówi Beata Strzelecka ze Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia.


Z rezultatu porozumienia zadowolona jest również Anna Glibowska, przewodnicząca związków zawodowych w sandomierskim szpitalu. 


Starosta sandomierski, Marcin Piwnik w trakcie dzisiejszego spotkania podkreślił, że ten rok  nie był łatwy dla wszystkich stron tego sporu, jednak udało się wreszcie wypracować zadawalający kompromis.  


Natomiast o tym, że wypracowane porozumienie jest dużym sukcesem nie tylko związkowców mówiła Grażyna Szklarska, członek Zarządu Powiatu.
Podwyżki płacy będą szpitalny budżet kosztować około 3 mln złotych rocznie.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe