Święto Młodego Wina. Sandomierz w weekend stał się stolicą winiarzy

  • 20.11.2019, 10:29 (aktualizacja 20.11.2019, 10:58)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Święto Młodego Wina. Sandomierz w weekend stał się stolicą winiarzy
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Można śmiało i z czystym sumieniem powiedzieć, że w miniony weekend w każdym zakątku Sandomierza królowało wino. Miłośnicy winnych atrakcji w ramach siódmej już edycji Święta Młodego Wina nie mogli się czuć zawiedzeni, ponieważ czekał na wszystkich jego uczestników bogaty i smakowity program tego niezwykłego wydarzenia.

W Sandomierzu to już kilkuletnia tradycja. Co roku Święto Młodego Wina do Królewskiego Miasta ściąga coraz większe tłumy sympatyków tego trunku. Patrycja Chmurna z Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy podkreśla fakt, że jest to jedna z największych winiarskich imprez w Polsce.


Impreza, która w pewnym rodzaju jest podsumowaniem winiarskiego sezonu  rozpoczęła się konferencją tematyczną o uprawie winorośli na Sandomierszczyźnie. Na terenie powiatu sandomierskiego funkcjonuje ponad 20 winnic, z czego obecnie jedynie 9 ma prawo do sprzedaży wyprodukowanego wina. Zainteresowanie winiarstwem na przestrzeni lat sukcesywnie się zmienia, a znaczenie enoturystyki również cały czas rośnie. Co widać bardzo dokładnie na przykładzie Sandomierza.


W trakcie Święta Młodego Wina w kilku sandomierskich restauracjach odbywała się degustacja regionalnych win. Wykwintnego trunku można było skosztować również na Rynku Starego Miasta, gdzie na uczestników wydarzenia czekał olbrzymi namiot.  Niesamowitą atrakcją był również przemarsz winnego korowodu ulicami miasta, na którego czele szli włodarze powiatu oraz Królewskiego Miasta. 


Na zainteresowanych uprawą winorośli czekały także tematyczne warsztaty winiarskie. Organizatorzy wydarzenia zadbali również o inne atrakcje artystyczne. Sobotni wieczór zwieńczył koncert w Domu Katolickim, gdzie wystąpił zespół Czerwony Tulipan. Natomiast po muzycznym punkcie sobotniej imprezy przyszedł czas na widowisko, które dał Teatr Ognia. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe