Liceum w Klimontowie odżyło. Placówka prowadzona przez gminę przyciągnie więcej uczniów?

  • 22.11.2019, 11:04
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Liceum w Klimontowie odżyło. Placówka prowadzona przez gminę przyciągnie…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mała szkoła, ale z potężnym potencjałem. Tak w jednym zdaniu można określić Liceum Ogólnokształcące w Klimontowie, które po dwóch latach przerwy ponownie od września zaczęło swoją oświatową działalność.

Otwarcie na nowo to nie jedyna zmiana jaka zaszła w tej szkole, ponieważ obecnie placówka prowadzona jest przez gminę Klimontów. Wójt Marek Goździewski uważa, że przekazanie przez powiat sandomierski szkoły na barki gminy było bardzo dobrym posunięciem. 

Na przejęcie liceum przez samorząd gminy Klimontów bez wątpienia wpłynął fakt, że przez ostatnie lata ze względu na zbyt małą liczbę zainteresowanych uczniów, do szkoły nie było naboru do klas pierwszych. Jednak w tym roku udało się utworzyć dwie klasy 13 osobowe, co dyrektor liceum, uważa za ogromny sukces. 

Jak podkreśla, Barbara Bilska to, że są mało liczne klasy jest ogromnym pozytywem, który stwarza nowe możliwości edukacyjne, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Uczniowie natomiast dostrzegają nieco inne atuty wybranej przez siebie szkoły. Jak podkreślają plusów jest wiele, ale najważniejszym jest fakt, że mogą uczyć się na wysokim poziomie niekoniecznie wyjeżdżając do szkół w innych oddalonych od swoich domów miastach. 


W tym roku szkolnym największym powodzeniem wśród uczniów w klimontowskim liceum cieszy się profil humanistyczny. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hejter
Hejter 23.11.2019, 20:59
Miłej przyszłości w McDonaldzie
Krzysiek
Krzysiek 23.11.2019, 07:18
Pochodzę z tej gminy i wiem że młodzieży zależy na dobrej edukacji a ta placówka właśnie uczy na wysokim poziomie dając różne możliwości. Jak najbardziej polecam.
yyyyyy
yyyyyy 22.11.2019, 19:25
na wysokim poziomie yyyyyyy

Pozostałe