"RAK NA WSPAK" - Profilaktyczny program badań rusza w Sandomierzu

  • 23.11.2019, 15:29 (aktualizacja 23.11.2019, 15:43)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
"RAK NA WSPAK" - Profilaktyczny program badań rusza w Sandomierzu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Profilaktyka to bardzo ważna i istotna rzecz! I właśnie dlatego sandomierski szpital wychodzi naprzeciw potrzebom swoich pacjentów. Już niedługo w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego rozpocznie się kolejny program, który tym razem umożliwi pacjentom wykonanie bezpłatnych badań kolonoskopowych.

Program bezpłatnych badań jelita grubego jest realizowany w ramach największego do tej pory projektu jakim jest „Rak na wspak”  prowadzony przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Koordynatorka projektu Magdalena Barańska wyjaśnia, że z bezpłatnych badań kolonoskopowych będą  mogły skorzystać osoby spełniające kilka ważnych kryteriów. Jakimi są przede wszystkim wiek oraz to, że takich badań nie wykonywali w ciągu ostatnich 10 lat.  


Kolonoskopia to badanie jelita grubego pozwalające wykryć zmiany chorobowe, również te prowadzące do rozwoju raka, co daje pacjentom szanse na wyleczenie. Liczba zachorowań na choroby nowotworowe z roku na rok jest coraz większa. Dlatego jak wyjaśnia dyrektor szpitala, Marek Kos bardzo ważne są badania profilaktyczne.   

Badania w sandomierskim szpitalu ruszą już od grudnia. Od tego momentu szpital wzbogaci się również o specjalne centrum rejestracji, które będzie dedykowane profilaktyce raka jelita grubego.

Projekt „Rak na wspak” potrwa do sierpnia przyszłego roku i jest skierowany do 2248 osób. W projekt włączyło się kilka szpitali na terenie województwa świętokrzyskiego. Poza Sandomierzem takie badania będą wykonywane również w szpitalach w Chmielniku, Skarżysku-Kamiennej, Staszowie i Końskich.  

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obużony
obużony 26.11.2019, 15:21
boki zrywac czytam o prolilaktyce badan przeciwrakowych a oni podają kolonoskopię a gdzie badanie markerów itym podobne w każdym miescie w Polsce 0d 10 lat wykonuje sie kolonoskopie i to bez zadnych ograniczen a oni wyrwali sie teraz z kolonoskopią bo ludzie w całej Polsce jakos nie rwą się do tego badania, a bruksela dała na to srodki a na inne badanie to już nie

Pozostałe