"Smaczne" warsztaty dla młodzieży polskiej i ukraińskiej

  • 01.12.2019, 13:06
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
"Smaczne" warsztaty dla młodzieży polskiej i ukraińskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wyjątkowo pysznie było przez dwa dni w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu, a wszystko za sprawą warsztatów kulinarnych, w których wzięła udział nie tylko sandomierska młodzież. Do przygotowania potraw zostali zaproszeni również uczniowie klas gastronomicznych z Ukrainy.

Uroczystą prezentacją kulinarną zakończyły się dwudniowe warsztaty kulinarne w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu, podczas której można było posmakować wyjątkowych dań przygotowanych przez uzdolnioną młodzież. A pieczone jabłka pod bezową pierzynką, kolorowe kluski śląskie, karkówka duszona i smakowite ciasta oraz pasztety, to tylko niektóre z potraw przyrządzonych do degustacji pod okiem profesjonalnego szefa kuchni, który jak stwierdził to kulinarne spotkanie było dwunarodową konkurencją. Jak dodał Dariusz Wójcik, szef kuchni jednej z sandomierskich restauracji takie warsztaty są szansą wyłapania nowych talentów, które w przyszłości kulinarnie będą dbać o nasze podniebienia. 

Jak podkreślił dyrektor szkoły Dariusz Łuczak, zorganizowanie warsztatów było możliwe dzięki wieloletniej współpracy z partnerskim Koledżem Technologii oraz Biznesu w Iwonofrankowsku na Ukrainie, a jej celem jest przede wszystkim wymiana doświadczeń między młodzieżą i nauczycielami. 

Wymiana doświadczeń to nie jedyny plus jaki niesie ze sobą nawiązana współpraca. O dodatkowych korzyściach mówił Wojciech Dzieciuch, wicestarosta sandomierski. Jak wspomniał ważne jest również to, że ukraińska młodzież otwiera się coraz bardziej na polski nie tylko oświatowy rynek.

Obecnie w szkołach średnich na terenie powiatu sandomierskiego uczy się 65 uczniów z Ukrainy, z czego ponad 20 zasiliło szeregi  sandomierskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.  

 

 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe