Skarby Słowacji do obejrzenia w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu

  • 04.12.2019, 17:06
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Skarby Słowacji do obejrzenia w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejna niezwykle interesująca wystawa zawitała do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Tym razem na sandomierskim Zamku Królewskim prezentowana jest ekspozycja fotograficzna pt. „Zamek Orawski, orawska kolejka leśna – skarby Słowacji”. Wyjątkową wystawę z którą będzie można się zapoznać do końca stycznia, swoim patronatem objął Dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie.

Pojawienie się w  sandomierskim Muzeum Okręgowym wystawy, prezentującej skarby naszych południowych sąsiadów jest efektem dobrej współpracy z Instytutem Słowackim w Warszawie. 
Skąd pomysł na taką wystawę w Sandomierzu? O tym mówił podczas otwarcia wernisażu dyrektor Instytutu Słowackiego, Adrian Kromka.


Jak  wspomina dyrektor muzeum , dr Dominik Kacper Płaza niewykluczone, że w nadchodzącym roku Muzeum Okręgowe w Sandomierzu stworzy podobną wystawę, z którą będzie podróżować po świecie.


Pomysł stworzenia takiej wystawy oraz rozpowszechnienie jej wśród zaprzyjaźnionych partnerów zagranicznych pochwala włodarz Królewskiego Miasta, Marcin Marzec. Jak mówi zorganizowanie takiej wystawy przez sandomierskie muzeum jest dobrą projektem i olbrzymim krokiem zmierzającym do promocji miasta i jego turystycznych walorów. 


Wystawa do Królewskiego Zamku przyciągnęła tłumy odwiedzających i zainteresowanych taką właśnie tematyką. Jedną z zainteresowanych była pani Alicja, której pomysłem jest organizacja wycieczek, dzięki którym mieszkańcy Sandomierza, będą mogli zapoznać się z urokami Słowacji.  


Warto przypomnieć, że Zamek Orawski to najczęściej odwiedzany słowacki zabytek kultury i historii, który został zbudowany na skale, wznoszącej się ponad 110 metrów nad rzeką Orawą.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe