Łączą samorządy dla większych korzyści

  • 09.12.2019, 17:25
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Łączą samorządy dla większych korzyści
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Razem można dużo więcej! I właśnie dlatego trzy samorządy połączyły swoje siły. W piątek w sandomierskim Hotelu Basztowym doszło do podpisania ważnego listu intencyjnego, który ma zwrócić uwagę na wspólne potrzeby miast i powiatów w nowej perspektywie unijnej oraz podziału środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Taki dokument podpisali samorządowcy z Sandomierza, Staszowa i Opatowa.

Podjęte działania mają się przyczynić szczególnie do wspólnego rozwoju i promowania tego co w regionie najlepsze. A wspólna promocja turystyki, polityka senioralna jak również tworzenie lokalnych inkubatorów spożywczym o tylko namiastka tego o co chcą powalczyć trzy zjednoczone w siłę samorządy. 


O potrzebie i korzyściach takich działań oraz perspektywach jakie dają połączone siły mówił burmistrz Marcin Marzec.


Jak przyznaje Grzegorz Orawiec, prezes zarządu Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu przyznaje, że pierwsze pomysły na mobilizację sił już są. Jak przyznaje konkretne wymiary przyniosło by  wdrożenie  przedsiębiorczych i promocyjnych działań w zakresie przetwórstwa spożywczego, których obecnie brakuje. 


O plusach jakie przyniesie piątkowe porozumienie samorządowców, szczególnie w zakresie możliwości dofinansowania inicjatyw mówił Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.


Podpisany przez samorządowców  list intencyjny skutkuje powołaniem Rady Społeczno- Gospodarczej, która będzie odpowiedzialna za realizację podjętych działań i inicjatyw.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe